W polskim kinie jak na lekarstwo jest filmów o nastolatkach dla nastolatków. W tę niszę postanowił wbić się Włoch Alessandro Leone, producent chyba jednego z najgorszych filmów rodzimej kinematografii, jakie powstały w ostatnich latach, czyli Bitwa pod Wiedniem. Co niestety nie jest dobrą informacją, bo tak samo może być w przypadku jego najnowszego obrazu Studniówk@, który również sam wyreżyserował. Obraz wejdzie do kin już niebawem, bo 5 stycznia, czyli tuż przed rozpoczęciem sezonu studniówkowego.

ZOBACZ TEZ: ZWIASTUN FILMU „KOBIETY MAFII” PATRYKA VEGI >>> 

Czego możemy się spodziewać na ekranie? Już po samym tytule nietrudno się domyślić, że wszystko będzie kręcić się wokół imprezy organizowanej na 100 dni przed maturą. I tak też możemy przeczytać w opisie dystrybutora. Dowiadujemy się z niego też nieco o głównych bohaterach. Na przykład, że Agnieszka stroni od zakrapianych imprez i szkolnych romansów, którymi żyją też jej koledzy. Przewidziany jest również konflikt z dyrekcją i zagrożenie, że studniówka może się nie odbyć. 

ZOBACZ TEŻ: W KOŃCU JEST! PIERWSZY ZWIASTUN „OCEAN’S 8” >>> 

W obsadzie filmu Studniówk@ pojawiły się przede nazwiska, które mogą niewiele Wam mówić: Agnieszka Fórmanowska, Jakub Sokołowski, Marianna Januszewicz, ale także te nieco bardziej znane, jak Beata Tyszkiewicz, Robert Gonera, Piotr Rogucki, Daniel Olbrychski i - uwaga - jego żona, a także Stefano Terazzino czy Brytyjczyk David Oakes, znany m.in. z serialu Wiktoria

Czyli co, zanim Polacy poznają Kobiety mafii, najpierw wybiorą się na Studniówkę? Jak myślicie?