Studniówka to niewątpliwie jeden z najważniejszych wieczorów (i nocy!) w życiu wielu uczennic oraz uczniów. Niestety w związku z pandemią koronawirusa – zagrożeniem epidemiologicznym oraz wszelkimi obostrzeniami – bale maturalne w roku szkolnym 2020/2021 stają pod znakiem zapytania. Studniówki 2021 nie odbędą się? Coraz więcej maturzystek i maturzystów przyznaje, że już pogodziło się z tą myślą. Być może jeszcze nie wszystko stracone. Były minister edukacji Dariusz Piontkowski zaproponował pewne rozwiązanie tej sprawy.

Studniówki 2021 – odbędą się czy nie?

Studniówki (jak sama nazwa wskazuje) odbywają się około 100 dni przed maturami, czyli na przełomie stycznia i lutego. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku będzie trochę inaczej. Kolejne szkoły informują swoim uczniów, że studniówki 2021 zostają odwołane. Natomiast propozycje bali maturalnych online nie cieszą się szczególną popularnością.

Dariusz Piontkowski pojawił się ostatnio w programie Newsroom WP i skomentował sprawę studniówek 2021. Były minister edukacji zauważył, że obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, którym muszą podporządkować się dorośli, dotyczą także uczniów. Czy to oznacza, że bale maturalne w roku szkolnym 2020/2021 nie odbędą się? Niekoniecznie. Jednym z rozwiązań zaproponowanych przez Dariusza Piontkowskiego jest przełożenie tegorocznych studniówek na wiosnę 2021. Co sądzicie o tym pomyśle?

To najpopularniejsze studniówkowe zwyczaje i przesądy. Niektóre z nich Was zaskoczą! >>>