Sukienka motyl to wbrew pozorom wcale nie sukienka w motyle, choć niewątpliwie ma z nimi sporo wspólnego. A konkretnie fason, który nawiązuje do charakterystycznego kształtu skrzydeł owadów. Sukienka motyl to bowiem model z dekoltem w kształcie litery „V”, który naturalnie przechodzi w ramiączka i obszyty jest ultramodnymi w tym sezonie falbanami. To właśnie przede wszystkim one nadają mu wygląd motylich skrzydeł. Delikatne, zwiewne, kolorowe – nie mogłyby być piękniejsze! Tak jak ty w sukience typu motyl, bo model jest ultrakorzystny dla sylwetki – wysmukla szyję, podkreśla biust i odwraca uwagę od bioder czy brzucha. A jeśli postawimy na długość mini – dumnie eksponuje nogi. Sukienkę, która spełnia wszystkie te kryteria latem 2021 roku kupić można choćby w Zarze. 

Sukienka motyl z Zary

Sukienka motyl z Zary, kiedy tylko pojawiła się z letniej kolekcji hiszpańskiej sieciówki, od razu wzbudziła zamieszanie. Nic dziwnego, z uwagi na dekoracyjne falbany przy dekolcie to jeden z najbardziej spektakularnych modeli. Ze względu na nie sukienka z Zary jest też kwintesencją trendów na lato 2021. Zwłaszcza, że zdobi ją także jeden z najbardziej pożądanych w tym sezonie kwiatowy wzór – na równie modnej kratce. Sukienka z nadrukiem z Zary ma też wspomnianą już długość mini, która powróciła na fali popularności mody z lat 60. Ach, i jeszcze jedno. Jej kolejnym atutem jest cena. Za sukienkę typu motyl z Zary trzeba zapłacić jedynie 119 zł. I jak się podoba?


fot. zara.com

Sukienka motyl: Gdzie jeszcze kupić?

Ale Zara to nie jedyne miejsce, w którym kupicie sukienkę o fasonie, który rozsławiła hiszpańska królowa Letizia. Suknie typu motyl dostępne są także w innych popularnych sieciówkach. Podobnie jak model z Zary mogą nie mieć ramiączek albo być wyposażone w ramiączka w cienkim wydaniu. Mogą mieć kilka falban, albo jedną okazałą – w pojedynkę również spełni swoją rolę. I podobnie jak prawdziwe motyle występują we wszystkich kolorach tęczy. W monochromatycznym lub wzorzystym wydaniu. Którą wybierasz? Poniżej wskazujemy najpiękniejsze naszym zdaniem modele.