Do dnia ślubu suknia ślubna Meghan Markle była jedną wielką zagadką. Wszyscy zastanawiali się, kto będzie autorem projektu, w którym aktorka stanie na ślubnym kobiercu w kaplicy św. Jerzego u boku księcia Harry'ego. Lista potencjalnych projektantów i marek ślubnej kreacji była bardzo długa, a narzeczona księcia Harry'ego z pewnością nie miała łatwo w wyborze tego idealnego projektu i jej twórcy. Ale wiemy już, że to Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna domu mody Givenchy dostąpiła tego zaszczytu, by przygotować stylizację dla żony księcia Harry'ego. 

Suknia ślubna Meghan Markle - kto ją zaprojektował?

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym wyboru sukni ślubnej, Meghan Markle i Clare Waight Keller poznały się na początku 2018 roku. To właśnie wtedy Markle zdecydowała, że ponadczasowość, elegancja, wysoki poziom umiejętności oraz sama osobowość Waight Keller totalnie do niej przemawiają. Po za tym Markle chciała również docenić niekwestionowany talent designerki, jaki ta miała okazję udowodnić, pracując dla takich marek, jak Pringle of Scotland, Chloé, a teraz Givenchy.

Okazuje się, że Meghan i dyrektor kreatywna Givenchy ściśle ze sobą współpracowały przy projektowaniu. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie „sukienka uosabia ponadczasową minimalistyczną elegancję, nawiązującą do kodów kultowego domu mody Givenchy i prezentującą mistrzowskie rzemiosło światowej sławy paryskiej pracowni couture założonej w 1952 roku”. I trudno się z tym nie zgodzić, bo sukienka wygląda naprawdę przepięknie i od razu widać, że szyta była totalnie pod Meghan. 

ZOBACZ TAKŻE: Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego: mamy pierwsze zdjęcia młodej pary!

Suknia ślubna Meghan Markle to projekt Givenchy! Jak wygląda? 

Minimalistyczna sukienka Meghan zaprojektowana przez dom Clare Waight Keller idealnie podkreśla sylwetkę panny młodej. Wykonana z potrójnej jedwabnej organzy kreacja ma długi tren, delikatny otwarty dekolt i rękawy 3/4, które, jak czytamy w oficjalnym komunikacie - „dodają nutę wyrafinowanej nowoczesności". Projekt powstał zgodnie z tradycją domu mody Givenchy - czyste linie sukienki zostały osiągnięte za pomocą sześciu pieczołowicie ułożonych szwów. Dowiedzieliśmy się również, że szukając najlepszej jakości materiału Clare Waight Keller odwiedzała fabryki tkanin w całej Europie. W końcu udało się uzyskać zamierzony efekt, czyli jedwabny, ale lekko matowy połysk i taki odcień bieli, o jakim marzyła wybranka księcia Harry'ego. 

Suknia ślubna Meghan Markle - cena

Jeszcze przed ślubem, kiedy nikt nie wiedział, kto zaprojektuje suknię Meghan Marle w brytyjskich mediach pojawiła się informacja o jej cenie. Wiele tytułów stawiało na to, że ukochana księcia Harry'ego zdecyduje się, podobnie jak jej szwagierka Kate Middleton, na projekt marki Alexander McQueen. I że jej suknia kosztować będzie 400 tysięcy funtów, co miała potwierdzić jedna z osób z jej otoczenia. Teraz już wiemy, że nie jest to Alexander McQueen, a co do ceny - suknia Meghan na pewno nie kosztowała tyle samo, co kreacja Kate. A przypomnijmy, że w 2011 roku księżna Cambridge wystąpiła w looku za 150 tysięcy funtów, co było absolutnym rekordem, jeśli chodzi o wartość ślubnej kreacji na dworze królewskim. Podobno był to prezent od rodziców Kate, Carole i Michaela Middleton. Zgodnie z królewskim protokołem sukienka Meghan nie może być więc droższa, dlatego mówi się, że projekt Givenchy to koszt ok. 100 tysięcy funtów, czyli ok. 500 tys. złotych. 

Ślubna stylizacja Meghan Markle to nie tylko Givenchy 

Suknia Meghan ma robiący wrażenie długi, 5-metrowy wykonany z jedwabnego tiulu i ozdobiony jest ręcznie haftowanymi kwiatami welon. Kwiaty te, jak się okazuje, symbolizują kraje należące do Commonwealth, czyli Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. A dokładnie ilość tych kwiatów, czyli jak możecie pamiętać z lekcji historii - 53. Natomiast diamentowa tiara na głowie panny młodej pochodzi z kolekcji królowej Marii i powstała w 1932 roku. Oprócz tego Meghan postawiła jeszcze na biżuterię jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie Cartier. A dokładnie na kolczyki i bransoletkę. Całość ślubnej stylizacji Meghan uzupełniły buty, również projektu Clare Waight Keller

Meghan Markle - ślubny makijaż i fryzura 

Jeśli chodzi o cały ślubny look Meghan Markle to należy dodać, że pracował nad nim również stylista fryzur Serge Normant i to on zaproponował pannie młodej proste i klasyczne, ale niezwykle eleganckie upięcie. Natomiast delikatny makijaż wykonał dobry znajomy Markle, make-up artist Daniel Martin.

ZOBACZ TAKŻE: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego: goście. Zobaczcie kto się pojawił!

Doria Ragland - w jakiej stylizacji na ślubie pojawiła się mama Meghan Markle?

O stylizacje druhen również zadbała Clare Waight Keller. Natomiast mama Meghan Markle, która towarzyszyła córce w drodze do kaplicy św. Jerzego, postawiła na projekt marki Oscar de la Renta. Doria Ragland pojawiła się sukience oraz płaszczu zaprojektowanym przez Fernando Garcię i Laurę Kim, dyrektorów kreatywnych marki. Buty, jakie miała na sobie mama panny młodej, to projekt Edgardo Osorio z Aquazurra, a jej niestandardowy kapelusz zaprojektowany wyłącznie dla Dorii stworzony został został przez słynnego brytyjskiego modystę, Stephena Jonesa. Na prośbę Meghan Markle zaprojektował on także nakrycia głowy dla najbliższych przyjaciół panny młodej. 

ZOBACZ TAKŻE: Słowa, jakie książę Harry powiedział Meghan w kościele, wzruszą Was do łez