POMOC PROFESJONALISTEK

Zdarza ci się kupić coś, czego nigdy potem nie zakładasz? Jeżeli tak, spróbuj skorzystać z profesjonalnej pomocy. W centrum handlowym Wroclavia możesz zrobić zakupy w towarzystwie stylistek – Ewy Nierzwickiej i Moniki Wróbel. Jeśli jesteś członkinią programu lojalnościowego Wroclavii, usługa jest bezpłatna – wystarczy zapisać sią na nią przez stronę centrum handlowego.

Ewa Nierzwicka i Monika Wróbel / fot. materiały prasowe

GARDEROBA KAPSUŁOWA

Żeby tworzenie codziennych stylizacji było przyjemne i łatwe, postaw na garderobę kapsułową – złożoną z klasycznych i ponadczasowych rzeczy, które pasują do siebie i pozwalają budować wiele stylizacji na bazie
wybranego zestawu ubrań. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu i pieniędzy. Elementy garderoby kapsułowej będą ci służyć przez lata.

ZRÓWNOWAŻONA MODA

Zwracamy coraz większą uwagę na to, skąd pochodzą nasze ubrania. Wiele marek, których sklepy znajdziesz we Wroclavii, ma w swojej ofercie kolekcje powstające z materiałów bardziej przyjaznych dla środowiska – np. repreve’u (tkaniny pozyskiwanej z zużytych plastikowych butelek), bawełny organicznej (produkowanej bez użycia pestycydów), ecovero czy tencelu, pozyskiwanych z celulozy drzewnej pochodzącej z lasów zrównoważonych przy zużyciu mniejszej ilości wody. Te materiały świetnie się noszą, są trwałe oraz miłe i zdrowe dla ciała.

MARKI OFERUJĄCE ZRÓWNOWAŻONE KOLEKCJE

ESPRIT

Wzrósł udział zrównoważonej odzieży w nowej kolekcji wiosenno-letniej Esprit – ponad 60% ubrań powstało w sposób przyjazny środowisku. Większość z nich jest wykonana z materiałów pochodzących z surowców odnawialnych i powstała w procesach  produkcyjnych wolnych od szkodliwych chemikaliów. Marka dba również o to, aby w przyszłości jej produkty nie stały się odpadami, a materiałami wyjściowymi do nowych zastosowań.

fot. materiały prasowe Esprit

TATUUM

W kolekcji Care More firma Tatuum zadbała o to, by produkty były stworzone z najbardziej zrównoważonych materiałów: marka stawia na bawełnę organiczną i certyfikowaną, a także na wiskozę Ecovero. Wprowadza też na większą skalę użycie poliestru z recyklingu. 88% włókien kolekcji wiosna/lato 2021 jest w pełni biodegradowalnych.

Zobacz także:

fot. materiały prasowe Tatuum

LEVI’S

Marka Levi’s®, zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska, w sezonie wiosna-lato 2021 kontynuuje produkcję w duchu zrównoważonego rozwoju. Wdrażane są proekologiczne innowacje - chociażby w zakresie materiałów i procesów, takich jak pozyskiwanie bawełny konopnej czy udoskonalanie programów odnawiania odzieży. Inspirowany naturą sezon wiosna-lato 2021 “Second Nature” prezentuje luźny i funkcjonalny styl, dominujący aktualnie na ulicach. Kolekcja skupia się na zrównoważonych tkaninach, takich jak bawełna organiczna, konopna oraz  Tencel, których proces produkcji cechuje się mniejszym zużyciem wody i energii, a także odpadów.


fot. materiały prasowe Levi's

OKAIDI

Udział materiałów przyjaznych dla środowiska w kolekcjach OKAIDI stale rośnie. Marka przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, zaopatrując się w bawełnę organiczną, stawiając na recykling plastikowych butelek jako surowiec do wypełnienia kurtek, angażując się w najnowsze innowacje techniczne ograniczające zanieczyszczenie lub dążąc do całkowitego wykorzystania oryginalnego materiału. Jako projektant ubrań dla dzieci, wyznaczyli sobie cel: dać ubraniom drugie życie, aby mogły służyć najdłużej jak to możliwe, w myśl działań przyjaznych dla środowiska.

fot. materiały prasowe Okaidi

WOJAS

Marka Wojas stworzyła nową linię ekologicznego obuwia – przyjazną środowisku i ludziom. Wojas Eco zaprojektowana została w  taki sposób, aby wykorzystywać do jej wytworzenia materiały i półprodukty przyjazne dla środowiska. Priorytetem stał się dobór surowców najwyższej jakości i współpraca z zaufanymi kontrahentami. Komponenty użyte do produkcji serii butów Wojas Eco to m.in. bezchromowe, naturalne skóry z certyfikatem LWG, który gwarantuje jej etyczne pochodzenie, recyklingowane drewno czy naturalna wełna. W podeszwach i wykończeniach wykorzystano materiały biodegradowalne, pochodzące z recyklingu oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, ograniczające negatywne oddziaływania na środowisko.

fot. materiały prasowe Wojas

WRANGLER® I LEE®

Uzyskanie kultowych denimowych sprań w kolorze indygo wymaga dużej ilości wody i energii. Właśnie dlatego firma opracowała Indigood™ – pionierską technologię barwienia tkanin. W procesie farbowania wykorzystywana jest piana, dzięki czemu udało się zredukować zużycie wody o 100%, a ścieki poprodukcyjne zostały wyeliminowane. Zarówno zużycie energii, jak i powstające podczas produkcji odpady, zostały zmniejszone o ponad 60% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami barwienia denimu. Dodatkowo każdy etap produkcji został poddany znaczącym usprawnieniom – od materiałów, przez proces farbowania i wykańczania ubrań, po zminimalizowanie szkodliwych oparów z naszych fabryk. Sprany denim został wyprodukowany w odpowiedzialny sposób przy pomocy zaawansowanych technologii, takich jak laser, ozon oraz nanobańki. Wszystkie z nich zmniejszają zużycie naturalnych zasobów.

fot. materiały prasowe Wrangler i Lee

LPP: Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay

LPP systematycznie zwiększa w kolekcjach marek udział odzieży bardziej przyjaznej środowisku, którą sygnuje znakiem Eco Aware. Wdrożony standard Eco Aware opiera się na dwóch filarach: odpowiedzialnej produkcji oraz systematycznie poszerzanej gamie materiałów przyjaznych środowisku i pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie materiały zastosowane w kolekcjach Eco Aware posiadają certyfikat niezależnej organizacji albo są kupowane od dostawcy, który jest właścicielem technologii przyjaznych środowisku. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju „For People For Our Planet” firma wdraża również nowe bardziej zrównoważone rozwiązania na etapie projektowania kolekcji, poprzez wybór surowców, współpracę z dostawcami, logistykę, aż po rozwiązania w salonach sprzedaży i kanałach e-commerce.

fot. materiały prasowe LPP

ECCO

Innowacyjna technologia ECCO DriTan™ pozwala wykorzystać wilgoć znajdującą się w skórach i zaoszczędzić ogromne ilości wody podczas procesu garbowania. Ta energooszczędna metoda to krok w procesie opalania, który skutkuje wyraźną poprawą wszystkich istotnych parametrów: wody i energii, ścieków i osadów. DriTan™ umożliwia firmie ECCO zmniejszenie zużycia chemikaliów, a tym samym generowanie odpadów stałych na większą skalę przy mniejszym zużyciu energii.

fot. materiały prasowe Ecco

OSZCZĘDZAJ PODCZAS WYPRZEDAŻY

We Wroclavii wystartowały właśnie letnie wyprzedaże. To dobry moment na uzupełnienie szafy i zakup jakościowych ubrań w niższych cenach.