Wspólnie z Fundacją WWF Polska chcemy zwrócić uwagę na problem, jakim są nieracjonalne zakupy w okresie przedświątecznym, a także zachęcić was do tego, aby w te Święta zrobić coś dobrego dla środowiska.

Przede wszystkim - ekologiczne opakowanie

Gromadzenie toreb i opakowań prezentowych to bardzo dobry zwyczaj! Ponowne użycie tych materiałów pozwala na ograniczenie ich produkcji, co z kolei działa na korzyść środowiska. Co, jeśli nie dysponujemy zapasami opakowań z poprzednich lat? Na pewno nie decydujmy się na papier ozdobny, plastikowe wstążki i dekoracyjne kokardy! Chociaż pod choinką świetnie się prezentują, z pewnością niedługo potem trafią do kosza bez szans na recykling...

Najważniejsza jest jakość, a nie ilość

Znacie powiedzenie, że mniej znaczy lepiej?  Warto je zastosować, robiąc tegoroczne świąteczne zakupy! Jeden dobrej jakości wymarzony prezent, jest zdecydowanie lepszy niż kilka „niespodzianek”, których trafności nie jesteśmy do końca pewni. Ekologicznym i przy tym przyjaznym dla budżetu pomysłem jest zrobienie losowania wśród pełnoletnich uczestników Wigilii. Każda osoba umieszcza swoje imię w koszyku i wcześniej przygotowuje listę tego, co chciałaby otrzymać pod choinkę. Tym samym losowanie pozwala uniknąć robienia dużych prezentowych zakupów dla całej rodziny i przy tym zakupu nietrafionych podarunków.

Prezenty w służbie dzikiej przyrodzie

Ekologiczne prezenty, to te, które nie tylko sprawiają radość obdarowanemu, ale także są przyjazne dla natury. Z okazji nadchodzących Świąt Fundacja WWF Polska przygotowała coś specjalnego! Każda osoba, która dokona symbolicznej adopcji otrzyma zimowe wydanie certyfikatu z wybranym gatunkiem. Na stronie pomagam.wwf.pl w sekcji DLA DZIECI można również dokonać symbolicznej adopcji dla najmłodszych. W podziękowaniu za wsparcie w wasze ręce trafi świąteczny certyfikat symbolicznej adopcji z imieniem i nazwiskiem dziecka, które chcecie obdarować, oraz dodatkowe materiały do kreatywnej zabawy.

Prawdziwie ekopożyteczne 

Wiecie, jakie prezenty, mogą sprawić, że nasze życie będzie bardziej eko przez cały rok?  

  • Woskowijki, są wspaniałą ekoalternatywą dla folii spożywczej i plastikowych opakowań. Do ich zalet należą również piękne wzory i urzekający zapach miodu.  
  • Woreczki wielorazowe wykonane najczęściej z certyfikowanej bawełny organicznej lub juty - niezastąpiony kompan podczas codziennych zakupów. 
  • Ekologiczne butelki i bidony na wodę. 
  • Saturatory do przygotowywania wody sodowej w domu. Taki prezent pozwoli na zrezygnowanie z zakupu wody w plastikowych butelkach.