Na czerwonym dywanie, który rozłożono przed Allianz Mico, architektoniczym centrum jednej z najbardziej futurystycznych dzielnic Mediolanu, pojawiły się wspaniałe kobiety. Wieczór uświetniły między innymi Alessandra Ambrosio, Toni Garrn, Ashley Graham, Leighton Meester oraz Suki Waterhouse. Polska miała także silną reprezentację – do Mediolanu przyleciały Julia Wieniawa, Maffashion, Klaudia El Dursi czy Szindy. Każda wyglądała świetnie i zachwyciła stylem. 

Wszystkie zaproszone gwiazdy wybrały na ten wieczór stylizacje, których podstawą były rajstopy. Wiele z nich zdecydowało się na trend pantless, czyli bez spodni (Maffashion wyglądała w nim obłędnie!). Gwiazdami wieczoru były także klasyczne przezroczyste rajstopy, kabaretki z geometrycznymi, kwiatowymi lub zwierzęcymi wzorami oraz superbłyszczące i ultraobcisłe, przypominające legginsy. Rajstopy Exclusive Edition, stworzone na potrzeby tego wydarzenia, są już do kupienia w sklepach Calzedonia na całym świecie.

Najnowszą kolekcję zaprezentowano nie w formie klasycznego pokazu, ale prawdziwego show, gdzie nogi były – dosłownie – w świetle reflektorów. Show rozpoczął się występem „Leg Runway” – widzieliśmy tylko nogi modelek, w różnym rozmiarze i różnym kształcie, które szły po specjalnie przygotowanym wybiegu znajdującym się na wysokości wzroku obserwujących. Następnie mogliśmy obejrzeć występ kilku doskonałych artystek, które tego wieczoru wybrały rajstopy Calzedonia jako podstawę swoich scenicznych kostiumów. Podziwialiśmy m.in. Louise Kelly, która urzekła nas tańcem wokół lustrzanych kul z efektem disco-dance. Zapierające dech w piersiach były występy tancerki na rurze Martiny Storti (@martinastorti__), a także zakończone akrobatycznym popisami show pod światłami żyrandola w wykonaniu Lei Toran Jenner (@leatoranjenner).