Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów – od kilku tygodni Polska jest w czerwonej strefie w związku z wzrastającą liczbą zakażonych osób. Czeka nas niewątpliwie trudny czas, ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz sylwester, których w tym roku przez wirusa Covid-19 możemy nie spędzić w gronie najbliższych. Z ostatniej konferencji Mateusza Morawieckiego dowiedzieliśmy się o otwarciu galerii handlowych (z zachowaniem wszystkich obostrzeń), ale również o tym, że podczas świąt czekają nas obostrzenia. To znaczy, że na kolację wigilijną możemy zaprosić 5 osób, które nie są domownikami. Wiele osób zadaje sobie również pytanie, co z tegoroczną zabawą sylwestrową? Premier zapowiedział konferencję na 27 grudnia, podczas której ogłosi dalsze ustalenia rządu. Stacje telewizyjne, które co roku organizują hucznego sylwestra, czyli Polsat, TVN i TVP podjęły jednak decyzję o tym, jak będzie wyglądała zabawa w tym roku

Sylwester 2020 – stacje Polsat i TVP podjęły decyzję w sprawie tegorocznych imprez sylwestrowych

Polsat oraz TVP co roku organizują huczne imprezy sylwestrowe – rok temu koncerty największych polskich gwiazd, takich jak m.in. Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Roksana Węgiel, Natalia Szroeder, Maryla Rodowicz i wiele innych rozgrzały publiczność. Aż do tego roku każdy Nowy Rok witaliśmy wspólnie na ulicach, bawiąc się do ulubionych utworów i muzyki na żywo do białego rana. Niestety sylwester 2020 będzie wyglądał inaczej. W związku z tym z powodu panujących obostrzeń nie pójdziemy na koncerty rodzimych artystów. Co z występami w telewizji, które były transmitowane i oglądane przez miliony widzów? Stacje telewizyjne podjęły decyzje w tej sprawie. Wiemy, jak będzie wyglądał sylwester 2020 na Polsat, TVN i TVP.

Sylwester 2020 TVP – jakie atrakcje czekają nas w tym roku na antenie TVP?

TVP co roku organizuje w Zakopanem występy artystów, takich jak m.in. Bayer Full, Piękni i Młodzi czy Kombi, którzy przyciągają zarówno pod scenę w górach, jak i przed ekrany telewizorów całkiem sporą publiczność. W tym roku organizacja tradycyjnego sylwestra TVP nie będzie możliwa z powodu pandemii. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z dostarczania widzom rozrywki w ostatni dzień 2020 roku. Koncerty sylwestrowe odbędą się, ale w tym roku wyjątkowo zamiast w plenerze, artyści wystąpią w studiu bez udziału publiczności. Transmisja z muzycznego wydarzenia odbędzie się w godzinach wieczornych 31 grudnia 2020 roku. Prezes TVP w rozmowie z serwisem „Jastrząb Post” zdradził również, jakich artystów możemy spodziewać się na tegorocznej imprezie sylwestrowej. W studio TVP 2 w ramach „Sylwestra Marzeń z Dwójką” wystąpią m.in. Michał Szpak, Cleo, Golec uOrkiestra, a także Zenek Martyniuk. 

Sylwester 2020 Polsat – jak będzie wyglądał sylwester w telewizji?

W poprzednich latach Polsat organizował sylwestra na Stadionie Śląskim, gdzie występowały takie gwiazdy jak m.in. Ronnie Ferrari, Sławomir, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk czy Cleo. W tym roku telewizja również zdecydowała się na przeniesienie sylwestrowego koncertu do studia. Nie wiadomo jednak, jacy artyści pojawią się na wydarzeniu „Sylwestrowa Moc Przebojów 2020”. – W tym roku nie możemy zaprosić widzów na Stadion Śląski, stąd pomysł na organizację imprezy sylwestrowej na żywo w dwóch studiach Polsatu równocześnie. Publiczność będzie się z nami bawić nie tylko przed telewizorami, ale także wirtualnie w bezpośrednim kontakcie z naszymi prowadzącymi i gwiazdami. Szykujemy wiele niespodzianek – wyznała Nina Terentiew w rozmowie z serwisem Interia. Kto wystąpi w tym roku podczas sylwestrowej imprezy organizowanej przez telewizję Polsat? Wśród ujawnionych artystów znaleźli się: Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Loona oraz Boney M. z Maizie Williams.

45 stylizacji na Sylwestra 2019 – zainspirujcie się stylem gwiazd i influencerek >>> 

Sylwester TVN 2020 – co w zamian koncertów?

Z kolei telewizja TVN zrezygnowała całkowicie z organizacji sylwestrowego koncertu. – W związku z obecną sytuacją epidemiczną miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze – poinformowała już w październiku rzeczniczka Karolina Gałecka. Ale nic straconego! Zamiast wspólnego koncertowania i śpiewania ulubionych piosenek podczas czekania na Nowy Rok, stacja TVN zaprasza widzów na wspólny seans. Koniec roku z najlepszymi komediami i innymi filmami? Czemu nie! 31 grudnia 2020 roku na antenie TVN obejrzymy takie produkcje jak: Nigdy w życiuPieniądze to nie wszystkoAmerican Pie II oraz Świadek koronny