Sylwester 2019 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie macie planów na to, jak spędzić ostatni wieczór w roku, możecie wybrać się do któregoś z polskich miast i posłuchać swoich ulubionych wykonawców. Nie zabraknie gwiazd estrady, takich jak Beata Kozidrak czy Edyta Górniak, wschodzących artystów na czele z Wiktorią Gabor i Roxi Węgiel, a także przedstawicieli muzyki alternatywnej, m.in. The Dumplings i Baranovski. Wszystkie szczegóły o Sylwestrze 2019 znajdziecie poniżej.

Sylwester w Warszawie na pl. Bankowym

W tym roku po raz kolejny świętowanie Nowego Roku w stolicy odbędzie się na placu Bankowym. Jeśli nie macie planów na Sylwestra i mieszkacie w Warszawie, to dobry pomysł na spędzenie ostatniego wieczoru w 2019 roku. Ostatnie godziny upłynął Wam pod znakiem hitów największych polskich gwiazd, takich jak: Beata Kozidrak i zespół Bajm (wyobraźcie sobie dźwięki piosenki Ta sama chwila), grupa Perfect, Edyta Górniak, Sylwia Grzeszczak, Grzegorz Hyży, Ewelina Lisowska, Baranovski i Liber. „Na naszych widzów czeka niezapomniana i pełna dobrej energii noc”, przekonuje producentka imprezy Bożena Janik. A jeżeli nie planujecie ruszać się z kanapy, transmisję z tego wydarzenia obejrzycie w TVN i na Playerze od godziny 19:45.

Sylwester Miejski w Krakowie na Rynku Głównym

Mieszkańców Krakowa w sylwestrową noc rozgrzeją dźwięki piosenek wyjątkowych artystów. Przedstawiciele młodego pokolenia spotkają się na scenie z legendami polskiej muzyki. Impreza 31 grudnia odbędzie się na krakowskim Rynku, wydarzenie ma charakter otwarty, a więc każdy może przyjść i spędzić ostatni dzień roku w towarzystwie takich wykonawców jak m.in. Jan-rapowanie, który w tym roku wydał płytę Plansze i zyskał przychylność nie tylko fanów hip-hopu, ale również szerszej publiczności. Na scenie w centrum miasta wystąpi również duet The Dumplings. Jeśli jesteście fanami elektronicznej i jednocześnie melodyjnej muzyki, to ostatnia okazja, aby posłuchać na żywo Justyny Święs i Kuby Karasia przed zawieszeniem działaności zespołu. Podczas Sylwestra w Krakowie zagrają również tacy artyści jak: Ten Typ Mes, Tetris, Piotr Zioła, Ralph Kamiński i Paulina Przybysz, a także Krystyna Prońko (rozważamy pojechanie do Krakowa choćby tylko po to, aby usłyszeć na żywo piosenkę Jesteś lekiem na całe zło) i Andrzej Dąbrowski. Musimy przyznać, że impreza w stolicy Małopolski to duża konkurencja dla innych sylwestrowych wydarzeń w Polsce! Wydarzenie startuje o godzinie 20:15.

Sylwester 2019/2020 Zakopane na Równi Krupowej

Sylwester miejski w Zakopanem jak co roku cieszy się ogromną popularnością, a chętnych na powitanie Nowego Roku w górach nie brakuje. W zeszłym roku na Sylwestrze Marzeń z Dwójką bawiło się aż 50 tysięcy osób! Wszystkich, którzy wybierają się na koncerty na Krupówki w tym roku, czeka moc atrakcji. Jedną z największych gwiazd tegorocznej zabawy jest oczywiście Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Oprócz niego na scenie wystąpią inni przedstawiciele disco polo, to znaczy m.in. grupy Boys, Bayer Full i Modern Talking. Nie zabraknie również wschodzących młodych gwiazd muzyki popularnej. Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior i Roxi Węgiel również zaśpiewają dla tysięcy fanów w sylwestrową noc. Transmisja koncertów z Zakopanego odbędzie się na stacji TVP2 prawdopodobnie od godziny 20:00.

Sylwester 2019 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Transmitowany w telewizji Polsat sylwestrowy wieczór również jest atrakcyjną opcją, jeśli nie macie planów i chcielibyście pobawić się do muzyki na żywo. Impreza odbędzie się – tak jak w poprzednich latach – na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Niedawno ujawniono gwiazdy, które wystąpią na scenie w Sylwestra 2019. Wsród nich znalazł się Ronnie Ferrari, autor jednego z najgłośniejszych hitów tego roku, Ona By Tak Chciała, który rozbrzmiał chyba na wszystkich weselnych przyjęciach. Oprócz niego zagrają: Maciek Maleńczuk, Michał Szpak, Cleo, Ich Troje, Feel i Piersi.