Cekinowe kreacje nie muszą być jedynie na wielkie wyjścia i bale, mogą tym razem wystąpić jako wspomnienie minionego roku. W tym sezonie nie odbędą się wielkie bale, huczne zabawy sylwestrowe, jednak dzięki wyjątkowej kreacji możemy poczuć się wyjątkowo w bardziej kameralnym gronie najbliższych osób ubierając się zupełnie inaczej niż na co dzień.

Wybierając cekinową kreacje, to więcej niż pewne, że zostaniemy gwiazdą towarzyskiego spotkania. W zależności od naszych upodobań możemy wybierać między „małymi cekinowymi” jak i długimi eleganckimi sukniami np. z półmatowej satyny. Ciekawe propozycje pojawiają się w kolekcji projektantki Angeliki Józefczyk. W propozycjach projektantki znajdziemy bardzo kobiece kreacje zainspirowane stylem lat 80’tych wykonanych z unikatowych cekinowych tkanin europejskiego pochodzenia.

Odkrywając poszczególne sylwetki z kolekcji zauważamy różnorodność krojów, od tych prostych, gdzie forma i tkanina grają pierwszą rolę, po bardziej odważne, jak np. cekinowa mini z jednym przeskalowanym rękawem w odcieniach różu i złota.

Projektantka proponuje zestawić cekiny z dodatkami ze skóry, jak na przykład kozaki za kolano w kolorze ciemnej czekolady lub  metalicznej półmatowej pozłacanej skóry. Wizytowe kreacje lubią prostotę, dlatego nie należy przesadzać z dodatkami. Cekiny, największy urok zdobędą jeżeli nie zakłócimy ich blasku przez krzykliwe dodatki. Pozwólmy wyjątkowej tkaninie zagarnąć całą uwagę.
 Całość propozycji projektantki Angeliki Józefczyk można znaleźć na stronie www.angelikajozefczyk.com, oraz Instagramie @ANGELIKAJOZEFCZYK

 

Fotograf: Aleksander Ikaniewicz
Modelki: Klaudia Strzyżewska, Kamila Irobi, Katarzyna Wrzodak.