Symbole przynoszące szczęście – czterolistna koniczyna

Symbole przynoszące szczęście to rozmaite rośliny, a prym wśród nich wiedzie czterolistna koniczynka. Takie koniczynki nie zdarzają się często. Powstają najprawdopodobniej w wyniku mutacji, która zdarza się mniej więcej w jednym przypadku na 10000. Każdy z czterech listków koniczyny symbolizuje inną wartość: wiarę, nadzieję, miłość oraz szczęście. Istnieją też głosy mówiące, że na powstanie czterolistnych okazów wpływają czynniki środowiskowe. Niezależnie od tego, ususzoną czterolistną koniczynkę, najlepiej znalezioną samodzielnie, warto mieć przy sobie lub w domu. Jakie jeszcze rośliny przynoszą szczęście? Prym wśród nich wiedzie Lucky Bamboo – przypominająca pędy bambusa dracena, a także grubosz, nazywany potocznie „drzewkiem szczęścia”. Warto umieszczać takie rośliny w domu, żeby przyciągnąć szczęście w finansach.

Symbol szczęścia – podkowa na ścianie

Symbolem przynoszącym szczęście są także równe elementy wystroju wnętrz. Bardzo popularne są podkowy wieszane na ścianie czy nad drzwiami. Według powszechnych wierzeń podkowy przyciągają pieniądze i szczęśliwe zdarzenia.  Już od wczesnego średniowiecza (a może nawet wcześniej) wierzono, że materiał z którego wykonuje się podkowy nie ulega złym mocomCo przynosi szczęście w domu? To podkowa zawieszona nad drzwiami wejściowymi w pozycji litery „U” . Z kolei zawieszenie jej odwrotnie sprawia, że zmienia się ona w amulet chroniący przed zawiścią, złorzeczeniem, a także... nieproszonymi gośćmi. Stara podkowa jest jedną z najprostszych odpowiedzi na pytanie jak sprowadzić szczęście do domu. Skąd w dzisiejszych czasach można wziąć podkowę? Jeśli jakiś rumak zgubi ją na leśnej drodze czy łące, a spacerowiczowi uda się wypatrzyć ją na ziemi, amulet będzie naprawdę silny! Można też spytać w pobliskiej stadninie czy szkółce jeździeckiej, czy przypadkiem nie znajdzie się stara, niepotrzebna podkowa – a znajdzie się na pewno.

Co przynosi szczęście w finansach? Żabka z monetą w pysku

Symbole przynoszące szczęście mają za zadanie także przyciąganie powodzenia w finansach. Każdy chce zapewnić sobie dobrobyt, poczucie bezpieczeństwa i duże możliwości. Co przynosi szczęście w finansach? Symbolem prosto z Chin jest mała figurka żabki z monetą w pysku, umieszczona w portfelu. „Żaba finansowa” może też być umieszczona w miejscu przechowywania pieniędzy, koniecznie pyskiem w ich kierunku. W jej pyszczku umieszcza się tradycyjną chińską monetę –amulet finansowy. Moneta taka ma dziurkę w środku i po obu jej stronach są wygrawerowane specjalne symbole. Chińska żaba finansowa nie jest jedynym, co przyciąga pieniądze do domu. Inne „finansowe” figurki to między innymi małe słonie z trąbkami w górę.

Aplikacje do oszczędzania, które przypilnują, 
żebyś nie wydawała więcej, niż powinnaś >>>

Rzeczy, które przynoszą szczęście w finansach – agat muszlowy w biżuterii

Symbole przynoszące szczęście bywają zaskakujące. Tym co przynosi szczęście w finansach jest także specyficzny rodzaj biżuterii z kamieniami. Niezwykły talizman szczęścia i bogactwa to agat muszlowy. Kamień ten powstał około 300 milionów lat temu z muszli ślimaków. Można się spotkać z określeniem „kamień sukcesu”, które opisuje ten wyjątkowy minerał. Biżuteria z agatem muszlowym przyciąga powodzenie nie tylko w dziedzinie finansów, choć dedykowana jest głównie sprawom finansowym. Rzadki agat muszlowy nie jest jedynym, który przynosi szczęście w biznesie. Znany symbol szczęścia wśród kamieni półszlachetnych i szlachetnych to także granat, który przyciąga pomyślność w robieniu kariery. Aby lepiej prowadzić biznes, najlepiej otaczać się cytrynami i malachitami, które wróżą powodzenie w tym zakresie. Natomiast kamieniem uniwersalnym, przyciągającym szczęście w każdej dziedzinie życia, jest piękny, fioletowy ametyst.

Amulety szczęścia – królicza łapka

Symbole przynoszące szczęście bywają nieco dziwne, nawet jeśli ich tradycja sięga bardzo dawnych czasów. Do tej grupy należy królicza łapka. Przypuszczalnie jako amulet traktowali ją już Celtowie około 600 r. p.n.e. Z pewnością używano jej w Afryce. Pojawia się też bardzo często w systemie wierzeń hoodoo, praktykowanym w Ameryce Południowej przez potomków dawnych niewolników. Królicza łapka wielu osobom wydaje się dość makabrycznym amuletem. Klimatu dodaje fakt, że wiele kultur wyznacza zasady zabijania królika, którego ciało stanie się symbolem szczęścia. Można spotkać się z przekonaniem, że królik powinien zostać zabity na cmentarzu, przez osobę zezowatą, postrzelony srebrną kulą lub że łapkę trzeba obciąć, zanim zwierzę umrze. Z oczywistych przyczyn popularność tego talizmanu znacząco spada w dzisiejszych czasach. To korzystna zmiana – jest tyle innych symboli szczęścia, których można użyć by przyciągnąć do siebie powodzenie!

Czy zakupy dają szczęście? Naukowcy mają na to swoją teorię! >>>

Zobacz także:

Co przynosi szczęście w finansach – Żyd liczący pieniądze

Symbole przynoszące szczęście w finansach są szczególnie ważne w przełomowych momentach życia – należy do nich start własnego biznesu, rozpoczęcie wymarzonej pracy, zakończenie edukacji, ale także przeprowadzka. Co przynosi szczęście w nowym domu? Bardzo popularnym prezentem dla osób zmieniających lokum był jeszcze niedawno obrazek przedstawiający starego Żyda liczącego pieniądze w swoim kantorze. Zwyczaj wieszania takiego obrazu może się dziś wydać dość dziwny, jednak w wielu starszych domostwach wciąż można go zobaczyć. Szczęście w domu, zwłaszcza w sferze finansowej, przynosi też rozrzucenie drobnych pieniędzy we wszystkich kątach. Zaraz po przeprowadzce powinna to zrobić pani domu. Monety mogą pozostać za meblami. Do szczęśliwych akcesoriów, na które warto znaleźć miejsce, należą też dzwoneczki wydające dźwięk przy poruszeniu przez wiatr oraz piękne łapacze snów. Istnieje bardzo wiele różnych przekonań o tym, co przynosi szczęście a co pecha. Niekiedy wierzenia wykluczają się wzajemnie lub są tak liczne, że naprawdę trudno jest się w nich odnaleźć. Symbole szczęścia różnią się w zależności od kultury. Nie każdy też w równym stopniu wierzy w to, że umieszczenie konkretnego przedmiotu w domu czy drobiazgu w portfelu sprowadzi na niego bogactwo. Warto jednak pamiętać i bawić się nieszkodliwym przesądami, które według powszechnych przekonań mogą dopomóc szczęściu – ostatecznie trudno na tym stracić!