Różowy październik to wyjątkowy miesiąc, który już od 1985 roku skupia się wokół bardzo ważnego tematu. Jest czasem poświęconym świadomości raka piersi. Z tego powodu fundacje, aktywistki, influencerki, a nawet kobiety sobie nawzajem przypominają o tym, jak ważna jest profilaktyka. O swoje piersi musi dbać każdy z nas! O tym, że ta sprawa dotyczy absolutnie każdej osoby z piersiami, przypomniała Fundacja Rak’n’Roll, która do swojej kampanii zaangażowała Syrenkę z Bulwarów Wiślanych.

Syrenka zniknęła na jeden dzień z Bulwarów Wiślanych

21 października Syrenka Warszawska zrobiła sobie dzień wolny i zniknęła z Bulwarów Wiślanych. Nie zniknęła bez powodu. Urlop był jej potrzebny, żeby potwierdzić zdrowie swoich piersi. Przy okazji Syrenka wystąpiła w kampanii „Dzień na U”, żeby przypomnieć innym kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne. Fundacja Rak’n’Roll w partnerstwie z marką Avon przypomniały, że każda z nas powinna mieć w swoim kalendarzu jeden dzień na wykonanie USG piersi. W kampanii w rolę Syrenki wcieliła się Aleksandra Hamkało. Pomnik ożył i ku zdziwieniu przechodniów opuścił postument. Aktorka zarzuciła swój syreni ogon na plecy i ruszyła w miasto.

 

Celem podróży Syrenki z Bulwarów Wiślanych był gabinet lekarski. Droga jednak nie należała do najłatwiejszych, ale Aleksandra Hamkało świetnie poradziła sobie ze wszystkim przeciwnościami, które nie powinny nas nigdy zniechęcić do regularnego sprawdzania stanu swojego zdrowia. Podczas podróży na drodze Syrenki stają – Borys Szyc, Jessica Mercedes, Kuba Karaś i Daria Zawiałow. Jedni są bardzo pomocni, inni mniej, ale to nie ma znaczenia, kiedy idzie się skontrować własne zdrowie. Aleksandrze Hamkało udało się dotrzeć na miejsce i wykonać kontrolne USG piersi.

W tym roku wysiłki Fundacji Rak’n’Roll wsparli pracodawcy, którzy przystępując do Programu „Dzień na U” zapewnili wszystkim swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy, np. poprzez przyznanie dnia wolnego od pracy, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie zakładu pracy. W akcję włączył się także Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, który dał wolne Syrence i umożliwił wszystkim swoim pracowniczkom i pracownikom wykonanie niezbędnych badań w ramach czasu pracy.