Analizując styl Francuzek widzimy stale powtarzające się elementy garderoby. Nowości z wybiegów wcale nie mają na nie wpływu. Stanowią pewniaki w szafach francuskich fashionistek niezależnie od wizji projektantek i projektantów mody na dany sezon. Ich uniwersalny i ponadczasowy charakter pozwala, żeby łączyć je z innymi modelami, które mają już ugruntowaną pozycję w ich zestawach, a także dopasowywać do nowych trendów, jeżeli zajdzie taka potrzeba. To właśnie one tworzą szafę kapsułową Francuzek, którą warto przenieść do własnej garderoby. Lista pewnie jest znacznie dłuższa, ale ograniczyliśmy się do 7 najważniejszych naszym zdaniem składowych stylizacji francuskich fashionistek. Z ich pomocą można z łatwością tworzyć stylizacje i zawsze świetnie wyglądać. Przyznajemy się, że mamy je w swoich szafach i wiele razy uratowały sytuację, kiedy brakowało nam czasu lub pomysłu na stworzenie zestawu. Szafa kapsułowa Francuzek może być zatem z sukcesem przeniesiona na polski grunt.

Szafa kapsułowa Francuzek – Marynarka w kratę

Ulubione marynarki Francuzek to przynajmniej 3 modele, po które sięgają najchętniej. Obok pewniaka w czarnym kolorze, nie sposób pominąć jeszcze jednej odsłony tego elementu garderoby, do której mają słabość. Mowa o marynarce w kratę. Ten wzór niezależnie czy to ulubiona przez Brigitte Bardot krata vichy, czy inna odsłona tego printu, jest stale obecny w ich zestawach. Chętnie noszą ją w duecie ze spodniami od kompletu, narzucają na sukienki, a także dodają do swojej ulubionej stylizacji z białym T-shirtem i jeansami. Inspiracji w prowadzonych przez nie mediach społecznościowych nigdy nie zabraknie.

 

 

Szafa kapsułowa Francuzek – Trencz

Ulubione okrycie wierzchnie Francuzek? Nad odpowiedzią w ogóle nie trzeba się zastanawiać. Beżowy trencz jest bezkonkurencyjny w tym przypadku. Płaszcz z angielskim rodowodem to prawdziwy przebój nad Sekwaną. Francuzki noszą go właściwie do wszystkiego, więc na każdym kroku podkreślają, że to opcja dla każdego, która jak kameleon wtopi się w styl noszącej go osoby. Trencz w beżowym kolorze to jednocześnie świetne uzupełnienie stylizacji, które bazują na ubraniach z szafy kapsułowej Francuzek i okrycie wierzchnie do wszystkich pozostałych rzeczy z ich lub naszych garderób.

 

 

Zobacz także:

Szafa kapsułowa Francuzek – Koszula

Koszula to kolejne uniwersalny ubranie, z którym nie rozstają się Francuzki. Najczęściej wybór pada na jej białą odsłonę, ale nie trzeba się tego sztywno trzymać. Błękit, beż lub nieśmiertelna czerń też wchodzą w grę. Podobna dowolność dotyczy też samego fasonu. Poza najprostszym modelem wykończonym kołnierzykiem i mankietami dopuszczalne są też mniej minimalistyczne odsłony tego elementu garderoby. Fontaź wiązany pod szyją lub bufiaste rękawy to wykończenia, które zawsze są mile widziane w ich zestawach. Ich obecność w ogóle nie odbiera uniwersalnego charakteru. Wystarczy para jeansów i podstawowe dodatki, żeby stylizacja była gotowa.

 

 

Szafa kapsułowa Francuzek – Jeansy

Ulubione spodnie Francuzek to jeansy. Każda z nich oczywiście samodzielnie decyduje o wyborze najlepszego fasonu, który chce nosić i oglądać w swoich zestawach. Rurki, dzwony, modele z szerokimi nogawkami lub jeszcze inne – wszystkie są obecne w każdym sezonie w stylizacjach Francuzek. Sięgając po inne ubrania z szafy kapsułowej Francuzek można docenić ich potencjał. Będą świetną parą do koszuli, pasiaka, kardiganu lub marynarki, a także wielu innych gór. Francuzek nie trzeba do tego przekonywać i nas też nie. Bez pary jeansowych spodni nie wyobrażamy sobie także naszych szaf.

 

 

Szafa kapsułowa Francuzek – Mała czarna

Wylansowana przez francuską projektantkę mała czarna to obowiązkowa pozycja w szafach Francuzek. Prosty model każdy może interpretować po swojemu. Kluczowy jest tylko kolor. Swoboda i nonszalancja w podejściu Francuzek do tworzenia stylizacji idealnie współgrają z wolnością, jaką daje jej luźna definicja. Mała czarna w wersji midi, midi lub maxi to dla każdego coś innego i to jest w niej najpiękniejsze. Po jakie sukienki w tym kolorze najczęściej sięgają Francuzki. Nie da się ukryć, że mają słabość do modeli bez pleców i slip dress. Coraz częściej w ich zestawach pojawiają się też sukienki z wycięciami, które pod warunkiem czarnego koloru, także mogą być określone jako małe czarne.

 

 

Szafa kapsułowa Francuzek – Kardigan

Pisaliśmy już o tym, że Francuzki noszą kardigan aż na 8 sposobów. Dzięki ich wskazówkom jest szansa, że spojrzysz na rozpinany sweter zupełnie na nowo. Ilość dostępnych trików stylizacyjnych jasno wskazuje, dlaczego mają do nich taką słabość. Jeden kardigan, dzięki licznym metamorfozom, może za każdym razem wyglądać inaczej. Przez to nigdy się nie nudzi i zawsze jest ozdobą stylizacji. Wystarczy wybrać możliwie najbardziej uniwersalny model w kolorze, który z łatwością uda się dopasować do pozostałych ubrań z naszej szafy. Na czerni wybór się nie kończy. Francuzki znacznie częściej stawiają na beże i brązy.

 

 

Szafa kapsułowa Francuzek – Pasiak

Francuzki mają słabość nie tylko do marynarek w kratę, ale jeszcze do bluzek w paski. Najczęściej są to longsleevy, ale w grę wchodzą też T-shirty, koszulki na ramiączkach lub idąc w przeciwnym kierunku swetry i bluzy. Kluczowa jest dla nich tylko jedna kwestia. Chodzi o biało-czarne paski lub ewentualnie o kombinację bieli, kremu, czerni i granatu. To właśnie te kolory tworzą ulubione duety Francuzek. Potem taki pasiak można nosić tradycyjnie lub chociaż narzucić go na kark z rękawami przewiązanymi z przodu, żeby zaznaczyć swoje zamiłowanie do ubrania w paski.