Lush Cosmetics to brytyjska marka, która tworzy wegańskie kosmetyki na bazie naturalnych składników. Jest przyjazna środowisku, ponieważ dba o takie rzeczy jak ekologiczne opakowania. Właśnie na podwalinach tej filozofii powstał kolejny produkt tej marki: szampon do włosów i odżywka w kostce. W ciągu 48 godzin sprzedano kilkanaście tysięcy sztuk tego produktu, a internet oszalał na jego punkcie. W czym tkwi fenomen Lush Shampoo Bars?

Lush Shampoo Bar, czyli rewolucyjny szampon i odżywka w kostce 

Są stworzone na bazie naturalnych składników, wśród ktorych znajdziemy np. olejek arganowy, mleko owsiane czy mielone migdały. Wyglądają jak makaroniki (francuskie, okrągłe ciasteczka) i podobno nieziemsko pachną. Wystarczy zanurzyć kostkę szamponu pod wodą, spienić i umyć włosy tak jak płynnym produktem. W ofercie Lush Cosmetics znajdziecie kilkanaście wersji zapachowych (np. lawenda, migdały, cytryna), dedykowanych różnym rodzajom włosów. Kosmetyk w kostce stworzono dla włosów suchych, zniszczonych, pozbawionych blasku czy kręconych. 

Lubicie naturalne kosmetyki? Te nowości z Sephory Was zachwycą! >>>

Lush Shampoo Bar są wyjątkowe pod jeszcze jednym względem. Są ekologiczne, ale nie jest to tani chwyt marketingowy. Jedna kostka wystarcza na 80 myć, co daje wydajność 2-3 butelek szamponu w płynie. Co za tym idzie, ich produkcja pozwala zaoszczędzić 118 tysięcy litrów wody rocznie. My jesteśmy totalnie zakochane i zaczynamy poszukiwania kosmetyków tej marki w Polsce!