Kto by pomyślał, że 2018 będzie tak obfity w wielkie wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej! Wiosną na świat ma przyjść kolejne dziecko księcia Williama i księżnej Kate, a 19 maja odbędzie się wyczekiwany przez wszystkich ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego. Tylko na tym ostatnim wydarzeniu państwo zarobi podobno 500 milionów funtów!

To jednak nie wszystko. Jak się okazuje, także wnuczka królowej Elżbiety II planuje wyjść za mąż! Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank zaręczyli się. Huczne wesele zaplanowano na jesień 2018 roku. Ceremonia zaślubin będzie miała miejsce w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, gdzie kilka miesięcy wcześniej ślub wezmą Meghan i Harry. Uwagę wszystkich przykuł szczególnie pierścionek zaręczynowy przyszłej panny młodej. Eksperci oceniają, że błyskotka pokazana w trakcie pierwszej wspólnej sesji w Pałacu Buckingham, warta jest 100 000 funtów! Okazuje się bowiem, że wykorzystano w niej bardzo rzadki i cenny szafir w odcieniu padparadscha.

Księżniczka Eugenia jest córką Sarah Ferguson i Andrzeja, księcia Yorku. W kolejce do tronu znajduje się na miejscu ósmym. Z Jackiem Brooksbankiem spotyka się od 6 lat. Para poznała się w trakcie wyjazdu na narty, a zaręczyła w czasie podróży do Nikaragui. Wybranek 28-latki był m.in. managerem jednego z najbardziej ekskluzywnych klubów na świecie, Mahiki. Od jakiegoś czasu prowadzi własną markę win.

Zobacz także: Meghan Markle: 20 rzeczy, których być może nie wiedzieliście o narzeczonej księcia Harry'ego >>>