Wydaje ci się, że w twoim związku (z pozoru) wszystko dobrze się układa, jednak czujesz, że coś jest nie tak? Być może tobie i twojemu partnerowi towarzyszy poczucie niepokoju, zazdrość lub nawet kontrola. Bardzo możliwe, że padliście ofiarą jednej rzeczy, która sabotuje wasz związek. Korzystamy z niej wszyscy, ale ma ona ogromny wpływ na nasze życie. Bardzo często w negatywnym kontekście. Zobacz, o co chodzi i jak bronić przed tym siebie i swój związek.

Ta jedna rzecz sabotuje twój związek. Być może nawet nie jesteś tego świadoma

O czym mowa? Oczywiście o mediach społecznościowych, a w szczególności o Instagramie. Tak, ta „niewinna” platforma może mieć większy wpływ na twoje życie niż ci się wydaje. Może być nawet źródłem twojego złego samopoczucia czy problemów w związku! Dlaczego? Już tłumaczymy.

Przede wszystkim możesz zobaczyć, kogo obserwuje twój partner i jakie posty „lajkuje”. Może prowadzić to do nieporozumień w związku. Największym problemem jest chyba to, że wiesz, kogo on obserwuje. Potem możesz popaść nawet w obsesję i non stop sprawdzać, kogo nowego zaobserwował lub kto nowy zaobserwował jego. Oczywiście, że poczujesz niepokój i zazdrość, gdy będzie to jakaś dziewczyna.

Może być też tak, że dopiero co weszłaś w związek i widzisz, że na koncie twojego chłopaka są zdjęcia z jego byłą. Cały entuzjazm i adrenalina dotyczące nowej relacji momentalnie ci spadną. Dodatkowym „złym znakiem” będzie to, jeśli nawzajem obserwują się ze swoją ex. Te z pozoru małe i nieistotne rzeczy mogą powodować wiele kłótni i problemów w związku, a w najgorszych przypadkach prowadzą do jego zakończenia.

Instagram i inne media społecznościowe mogą powodować też kolejne problemy. Chodzi o to, co publikujemy. Być może jednej ze stron nie odpowiada styl prowadzenia profilu drugiej osoby. Oczywiście, że można wrzucać, co nam się tylko podoba (o ile jest to zgodne z regulaminem), dlatego w tym wypadku (jak i w większości innych) potrzebna będzie rozmowa. Do tego dochodzą jeszcze kompleksy oraz obwinianie się, że nie jest się wystarczająco dobrym dla swojego partnera lub partnerki. W końcu w mediach społecznościowych widzimy bardzo dużo „idealnych" kont. Później pojawia się zazdrość. I kłótnia z niczego gotowa.

Jak poradzić sobie z niepewnością w związku?

Czy jedynym słusznym rozwiązaniem jest usunięcie Instagrama i innych mediów społecznościowych? Oczywiście nie. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno byłoby to zrobić. Jak więc poradzić sobie z problemem, który nadal będzie obecny w naszych życiach? Ba, będzie naszą codziennością.

Oczywiście, jak w większości przypadków, najważniejsza jest komunikacja. Trzeba ze sobą rozmawiać. Warto powiedzieć ukochanej osobie o naszych lękach, obawach i tym, co nam się nie podoba, co nam przeszkadza. Media społecznościowe powinny zbliżać do siebie ludzi, a nie ich od siebie oddalać. Jeśli chodzi o rady indywidualne – raczej nie publikuj wyzywających, wulgarnych zdjęć. Mało który chłopak jest z tego powodu zadowolony i prawdopodobnie woli, żebyś takie zdjęcia zachowywała tylko dla siebie i niego. Nie ma też co prowokować go zdjęciami (nawet grupowymi) z twoim ex. Nie ma w tym żadnego sensu. Nie wdawaj się też w niewinne internetowe romanse, nie flirtuj. Nie mówimy, że nie możesz zadawać się z płcią przeciwną, ani „lajkować” zdjęć mężczyzn. Warto jednak uważać. Oczywiście wszystko tyczy się dwóch stron.

Zobacz także:

Jeśli czujesz o kogoś zazdrość, po prostu zapytaj swojego partnera o to, kim jest osoba, która powoduje u ciebie niepokój. Możemy pocieszyć cię, że prawdopodobnie twój lęk jest nieuzasadniony. Znowu – porozmawiajcie szczerze, nie kłóćcie się i unikajcie konfliktów. To z pewnością nie jest rozwiązanie. Ważne jest też zaufanie. Gdy będziecie sobie nawzajem ufać znacznie łatwiej będzie wam być w związku „narażonym” na media społecznościowe z Instagramem na czele.