Chociaż kobietom teoretycznie wolno coraz więcej, a walka z retuszem trwa w najlepsze, są obszary nie do ruszenia. Jednym z nich jest kwestia owłosienia – o ile włosy pod pachami czy te na nogach zdążyły się już trochę opatrzeć (chociaż niezmiennie budzą sensację i obrzydzenie i wywołują falę nienawistnych komentarzy), wąsik - by wejść do głównego nurtu, musi jeszcze trochę poczekać.

Ta reklama maszynek zmieni Wasze podejście do golenia!

Dowiodła tego reklama Mac Cosmetics. Marka słynie z przepięknych kolorowych edytoriali i pomysłowych projektów z gwiazdami, które zapadają w pamięć. Jeden z ostatnio opublikowanych postów na Instagramie zostanie zapamiętany na pewno, ale z innego względu– zbliżenie na ponętne usta modelki pomalowane brązową kredką  przeszło niezauważone, bo całą uwagę skradły właśnie włoski widoczne nad górną wargą.

Zdjęcie nieoczekiwanie wywołało szaloną burzę. Co ciekawe, najgłośniej protestowały same dziewczyny. „Nie dało się tego usunąć w Photoshopie?” – taka narracja dominowała pod postem, choć w ponad 145 tysiącach komentarzy nie brakowało także słów wparcia dla modelki i pochwały pod adresem brandu za promowanie naturalności i nieuleganie wyśrubowanym, nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości, standardom piękna.  

Marka nie odniosła się oficjalnie do tej burzy, ale samo zdjęcie można potraktować jako komunikat i jasne określenie swego stanowiska. Jeśli chodzi o nas – wielkie brawa dla Mac Cosmetics. A jakie są wasze odczucia? To doby kierunek i słuszna sprawa, czy zwykły marketingowy gest opracowany na rozgłos?

„Mężczyźni wolą kobiety bez makijażu”- nie zgadniecie, dlaczego to hasło wywołało masowy sprzeciw kobiet!