Taco Hemingway jest jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce. Wspólnie z Dawidem Podsiadło jako pierwsi polscy artyści zapełnili i wyprzedali warszawski Stadion Narodowy – ich koncert był najważniejszym wydarzeniem kulturowym w zeszłym roku. Od kilku lat Filip Szcześniak (prawdziwe imię rapera) znajduje się na szczycie zestawienia najpopularniejszych artystów w naszym kraju, stworzonego przez platformę streamingową Spotify. Chociaż kilka miesięcy temu z 1. miejsca zepchnął go jego dobry przyjaciel Quebonafide (z którym ma na koncie projekt Taconafide, kolejne bardzo udane przedsięwzięcie). Album „Romantic Psycho” zanotował 4,3 miliona streamów w ciągu doby, ustanawiając nowy najlepszy wynik dla albumu na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń płyty w ciągu 24 godzin ustanowił Taco z albumem „Pocztówka z WWA, Lato '19”

Taco Hemingway pobił kolejny rekord. Jego płyta „Pocztówka z WWA, lato ’19” najczęściej odtwarzanym albumem na Spotify >>>

Taco Hemingway zapowiedział nową płytę! Premiera w lipcu?

Taco Hemingway już nie raz udowodnił, że nie potrafi odpocząć od muzyki. Raper w 2018 roku zaplanował przerwę od muzyki, a następnie… wydał dwie solowe płyty: „Café Belga” i EP-kę „Flagey”, które oczywiście wzbiły się na szczyty list przebojów i odnotowały ogromne ilości odsłuchań na platformach streamingowych. Z kolei w 2016 roku Filip niezapowiedzianie wydał EP-kę „Wiatr”. Rok temu również zaskoczył swoich fanów! Najpierw ogłosił premierę swojego nowego albumu 9 sierpnia, po czym płyta „Pocztówka z WWA, Lato ’19” wylądowała w serwisach streamingowych wcześniej, 23 lipca.Pocztówkę wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel – napisał wtedy pod postem na Instagramie.

Taco Hemingway publikuje na Instagramie wyłącznie materiały, które zapowiadają lub informują o nowych płytach, koncertach lub innych projektach. Wczoraj wieczorem raper opublikował czarno-białe zdjęcie, które podpisał „kiedy scrolluje sobie dmy i dostaje info, że już lipiec…”. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu raper nawinął w swoim Hot16Challenge2, „Wydam parę płyt w lipcu”. Wszystkie znaki wskazują, że Taco Hemingway jeszcze w lipcu wyda nową płytę! Już nie możemy się doczekać, bo przecież lato bez nowych piosenek od Taco się nie liczy!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kiedy scrolluje sobie dmy i dostaje info, że już lipiec... fot. @iga_lis

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway) Lip 2, 2020 o 1:53 PDT