Kolejna edycja Open'er Festival 2018 za nami. Podczas czterech dni na lotnisku Gdynia-Kosakowo pojawiło ponad 100 wykonawców, którzy zagrali na 5 scenach: Main Stage, Alter Stage, Beat Stage, Tent Stage oraz Firestone Stage. Tegoroczna odsłona festiwalu odniosła ogromny sukces, ponieważ po raz pierwszy w historii sprzedano wszystkie bilety. Gwiazdami byli Arctic Monkeys, Gorillaz, Depeche Mode i Bruno Mars, ale nie tylko oni mogli pochwalić się tłumami pod sceną. Polscy artyści również zgromadzili pokaźną liczbę osób, porównywalną do headlinerów. Do ich grona należy Taconafide, czyli najgorętszy duet ostatnich miesięcy.

Taconafide na Open'er Festival 2018

Taco Hemingway i Quebonafide nagrali wspólną płytę Soma 0,5 mg, której premiera miała miejsce w kwietniu tego roku i zadebiutowała na 1. miejscu listy OliS. Album sprzedał się w ponad 60 tys. egzemplarzy i otrzymał status platynowej płyty. Taconafide pobili rekordy odtworzeń na Spotify, wyprzedzając nawet Eda Sheerana. Ich trasa koncertowa Ekodiesel Tour, w ramach której odwiedzili największe miasta w Polsce, wyprzedała się w błyskawicznym tempie.

Open'er Festival 2018: dzień 4. za nami! Bruno Mars, Post Malone i Dawid Podsiadło na zakończenie festiwalu >>>

Zwieńczeniem sukcesu, jaki odniósł projekt Taconafide, był koncert na Open'erze 2018 na Main Stage. Taco i Quebo zagrali na zakończenie 3. dnia, gromadząc pod sceną tłumy fanów, którzy energicznie reagowali na ich wspólne utwory. Trzeba przyznać, że raperzy mają rzeszę oddanych słuchaczy. Na początek rozbrzmiały piosenki takie jak Visa, Ekodiesel i Krypotwaluty, a następnie Filip i Kuba wykonali utwory ze swoich solowych repertuarów, m.in. Half Dead, C'est la vie, Nostalgia i Dele. Na koniec po raz kolejny zagrali Tamagotchi, a refren w wykonaniu publiczności to było coś!

Okazało się, że Quebo obchodził wtedy swoje 27. urodziny. Kilkudziesięciotysięczny tłum, zachęcony przez Taco, odśpiewał mu piękne Sto lat. Kuba chyba nie mógł wymarzyć sobie lepszego prezentu! A Wam jak podobał się koncert Taconafide na Open'erze 2018?

Taco Hemingway wydał nową płytę „Cafe Belga”! Na swoim drugim albumie raper wyznaje miłość Idze Lis >>>