Czułość to dla mnie oznaka miłości, akceptacja tego, kim jestem i jaka jestem. Czułe podejście do siebie jest dla mnie równoznaczne z rozczuleniem, rozpieszczaniem się i odpuszczeniem. Moim zdaniem nie ma na to idealnej, sprawdzonej recepty  - trzeba siebie słuchać, słuchać swoich potrzeb i robić sobie dobrze, sprawiać, że życie smakuje lepiej.

Z każdej strony napierają na nas oczekiwania, wyobrażenia, jak powinno wyglądać nasze życie – nie zapominajmy w tym wszystkim o sobie, o uważności, o wewnętrznym głosie, który nieustannie nam podpowiada czego potrzebujemy.

W pędzie życia codziennego często zapominamy o sobie. Nieustannie gonimy, do tego natłok obowiązków, stres. STOP. Zwolnij. Docenianie drobnych przyjemności, to dla mnie zbawienne elementy codzienności. Zdecydowanie stawiam na poranki, na proste struktury, które dają mi spokój, chwile wyciszenia, spokój ducha.

#TAKEITSLOW to hasło na przyszły tydzień (choć wierzę, że zostanie z Wami na zdecydowanie dłużej). Projekt #TAKEITSLOW to celebracja codzienności. To 7-dniowe wyzwanie, które da Wam przestrzeń na przyjemności, chwilę relaksu i otulenie się. Startujemy 14.06 w slow świecie online, zapraszam na profil Slow Living Poland, gdzie codziennie (przez 7 dni) znajdziecie małe, ale za to przyjemne zadania, które wspólnie będziemy podejmować i które sprawią, że poczujesz się lepiej, a może nawet błogo! Każdy dzień to inna aktywność, prowadzona przez różnych ekspertów. Wyzwanie jest dostępne dla każdego i przede wszystkim jest darmowe. Naszą podróż zaczniemy od tematu odżywiania, które bardzo mocno warunkuje nasze samopoczucie, a w temat ten wprowadzi Was specjalistka kuchni roślinnej Daria Rogowska – założycielka bloga ekocentryczka.pl, a kolejne dni? Sami sprawdźcie!

Spodziewajcie się dużej dawki inspiracji i drogowskazów – co zrobić, żeby czuć się lepiej.