Tatuaż diament - znaczenie

Diament to jeden z najtrwalszych materiałów w przyrodzie. Tak naprawdę kryształ ten to bardzo mocno ‘sprasowany’ węgiel, lecz jego układ cząsteczek sprawił, że ma on wyjątkowe właściwości. Sama nazwa diamentu pochodzi od starogreckiego słowa adamas, czyli niezniszczalny, niepokonany. Diament jest jednym z najrzadziej występujących na ziemi minerałów, dzięki czemu jest obiektem pożądania aż do dzisiaj i to z niego wykonywana jest najdroższa biżuteria. W obecnych czasach największa ilość wydobywanych diamentów pochodzi z Republiki Południowej Afryki.

Tatuaż diament symbolizuje osobę silną i wytrwale dążącą do celu. Posiadanie tego wzoru na skórze ma dodawać nam odwagi, hartu ducha a także pomagać w podejmowaniu słusznych decyzji. Ze względu na swoją historię, wzór diamentu może symbolizować bogactwo i duży zasób dóbr materialnych. Ten kamień szlachetny jest też symbolem piękna: nieoszlifowany diament nie wygląda zbyt zachęcająco, ale pod warstwą brudzącego węgla znajduje się jeden z najładniejszych minerałów występujących na ziemi. Z tego powodu tatuaż diament może symbolizować piękno wewnętrzne, niewidoczne na pierwszy rzut oka, jednak ukazujące się przy głębszym poznaniu. 

Diament jest znanym symbolem miłości: kamień ten jest najczęściej wybieranym materiałem przy tworzeniu pierścionków zaręczynowych. Tatuaż diament to wzór często wybierany przez kochanków, którzy chcą pokazać wzajemne oddanie w formie, której w przeciwieństwie do pierścionka, nie można zdjąć. 

Wzór z diamentem może nieść za sobą też negatywną symbolikę. Krwawy diament to określenie niosące za sobą historię osób pracujących w kopalniach diamentu. Niestety górnicy są bardzo często wykorzystywani i nie mają zapewnionych godnych warunków pracy. Sytuacja w kopalniach diamentów z rok na rok się polepsza, jednak gdy na początku XX wieku nastąpił światowy boom na te kryształy, wiele osób pracujących przy wydobywaniu poniosło śmierć. Idea krwawego diamentu ma przypominać nam, że czasem coś, co symbolizuje piękno i bogactwo ma za sobą też mroczną historię, związaną z cierpieniem innych osób. 

Tatuaż diament i róże

Estetycznym oraz bardzo kobiecym pomysłem na body art z motywem diamentu jest tatuaż diament i róże. Wzór ten, wykonywany zazwyczaj tuszem kolorowym, symbolizuje wewnętrzne piękno, kobiecość, oraz siłę, która z niej bije. Połączenie diamentu z pąkami róż jest znane w świecie body artu, dlatego żaden dobry tatuażysta nie powinien mieć problemu z wykonaniem takiego projektu. Najczęściej wystarczy pokazać tatuażyście kilka inspiracji i powiedzieć, co nam chodzi po głowie, aby zaprojektował dla nas wymarzony wzór. 

Róża i diament są świetnym pomysłem na tatuaż na brzuchu: umiejscawiając wzór w tym miejscu możemy pozwolić sobie na większy projekt, w którym będziemy mogli zawrzeć więcej elementów. Zaletą posiadania tatuażu na brzuchu jest możliwość szybkiego ukrycia i wyeksponowania go, ze względu na sytuację. Możemy umieścić tam nawet bardzo duży wzór, ponieważ nie będzie on widoczny na co dzień. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie u osób, które nie chcą pokazywać tatuażu podczas spotkań biznesowych czy pobytu w pracy. 

Tatuaże z różą i diamentami sprawdzą się też przy wykonywaniu tzw. ‘rękawa’. Motyw jest na tyle klasyczny i uniwersalny, że bez trudu można wpleść go w większą całość i nie będzie ‘gryzł się’ z innymi wzorami i elementami tatuażu. Rękawy są często kojarzone z tatuażami zarezerwowanymi dla mężczyzn, jednak wiele kobiet udowodniło, że ten pomysł na ozdobienie ciała też może być seksowny i kobiecy. 

Zobacz także:

Osoby szukające mniejszego i subtelniejszego wzoru mogą pomyśleć o wykonaniu tatuażu z diamentem i różami techniką czarnej kreski, bez wypełnienia. Taki minimalistyczny motyw bardzo dobrze sprawdzi się na nadgarstku czy szyi, a wytatuowany pod obojczykiem będzie prezentował się bardzo kusząco. 

Tatuaż diament - wzory i inspiracje

Tatuaż diament może zostać wykonany zarówno czarnym tuszem, jak i w kolorze, a ze względu na wybrane miejsce na ciele możemy zaprojektować wzór w dowolnym rozmiarze. Osobom szukającym pomysłu na mniejszy i subtelny tatuaż, polecamy minimalistyczne i klasyczne wzory świetnie wyglądające na ramieniu, nadgarstku, czy palcach dłoni.

Tatuaż z motywem diamentu może wyglądać bardzo kusząco i seksownie. Jeśli szukasz czegoś, co będzie przyciągać uwagę, zastanów się nad wzorem umieszczonym na mostku, kości biodrowej, udzie czy obojczyku. W tym przypadku dobrze sprawdzą się tatuaże w formie biżuterii z diamentami, często dodatkowo ozdobione elementami roślinnymi.

Miłośniczki większych i bardziej wyrazistych wzorów pokochają tatuaże wykonane w oldschoolowej estetyce. Motyw diamentów i róży sprawdzi się tu doskonale, a takie tatuaże wyglądają najlepiej na udach, ramionach, plecach czy brzuchu.

Minimalistyczny tatuaż diament umieszczony na szyi prezentuje się subtelnie, a zarazem zmysłowo. Wzór ten będzie najlepiej wyeksponowany, gdy odsłonimy plecy i zepniemy włosy do góry.

Tatuaże z diamentem są świetnym pomysłem na bliźniaczy wzór dla pary. Motyw ten jest często wybierany przez zakochanych, a dodanie do niego osobistego cytatu czy daty pierwszego spotkania podkreśli miłosną symbolikę diamentu. 

Przykłady realizacji tych inspiracji znajdziecie w GALERII na górze strony.

Czy zrobienie tatuażu boli?

Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ doznawanie bólu jest kwestią indywidualną. Ból, który dla jednej osoby będzie nie do zniesienia, druga będzie odczuwała jako lekkie kłucie lub pieczenie. To, w czym zgadza się większość osób posiadających tatuaże to fakt, że zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Nic dziwnego: aby wprowadzić tusz tatuażysta musi wbić igłę w skórę nawet kilkaset razy podczas jednej sesji, a to wiąże się z kłującym bólem w czasie przerywania warstwy skórnej. Na to, jak bardzo będzie bolało wykonywanie tatuażu, mają wpływ też inne czynniki. Tatuowanie większych i szczegółowych wzorów może wiązać się z większym dyskomfortem, niż małe i minimalistyczne motywy. Dzieje się tak dlatego, że sam zabieg trwa w tym przypadku o wiele dłużej, a detaliczne wzory potrzebują większej ilości wkłuć, a co za tym idzie, odczuwamy większą ilość bólu. 

Ilość bólu podczas robienia tatuażu w dużym stopniu zależy też od miejsca jego wykonywania. Najmniej bolesne miejsca na ciele to między innymi:

  • brzuch 
  • pośladki 
  • uda  
  • przedramiona
  • plecy.

Dzieje się tak, ponieważ pod skórą w tych punktach znajduje się grubsza warstwa tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej, i są one również stosunkowo słabo unerwione. Idąc tym tropem tatuaże wykonywane w okolicach kości i tam, gdzie skóra jest najcieńsza, będą bolały najbardziej. Takie punkty to:

  • stopy 
  • dłonie 
  • obojczyki 
  • okolice kości biodrowej 
  • mostek. 

Bardzo bolesne będzie też tatuowanie twarzy, ucha, czy wewnętrznej strony ust. Większość osób zgadza się, że samo tatuowanie nie jest zbyt przyjemne, jednak nawet w najbardziej bolesnych miejscach odczucia są określane jako do przeżycia, a przede wszystkim, że są warte ozdoby, która posłuży nam na całe życie. Jeśli bardzo obawiasz się bólu, ale pragniesz zrobić sobie tatuaż, możesz przed zabiegiem zapytać o możliwość aplikacji na skórę maści znieczulającej, na przykład takiej zawierającej lidokainę. Wiąże się to z małym dodatkowym kosztem, a zmniejsza odczuwany ból i sprawia, że wykonywanie tatuażu jest o wiele mniej nieprzyjemne.