Z pozoru prosty znak matematyczny niesie za sobą bogatą i ciekawą symbolikę. Można go ograć na wiele sposobów, czy to znak nieskończoności z piórkiem, czy z napisem – jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja i wizja.

Tatuaż znak nieskończoności – znaczenie

Tatuaż ze znakiem nieskończoności oznacza głównie brak ograniczeń i niekończące się możliwości, jak nazwa wskazuje również czegoś nieskończonego, na przykład miłości czy lojalności.

Znak nieskończoności był już znany w starożytnym Egipcie i kulturze greckiej, pierwotnym symbolem nieskończoności był uroboros, czyli znak węża gryzącego własny ogon. Znak ten zwykle występuje pod postacią przewróconej ósemki, stworzony przez Johna Wallisa – matematyka pochodzącego z Anglii.

Znajdziemy go również w kulturze celtyckiej, pojawia się w wielu mistycznych knotach celtyckich podobnie do przewróconej ósemki niemających początku ani końca. Za to w kulturze Indii interpretowany był jako znak cyklu życia i reinkarnacji. Od urodzenia po śmierć i tak w kółko.

Znak nieskończoności pojawiał się również w pracach alchemików dążących do osiągnięcia mikstury nieśmiertelności. Służył tam za symbol energii życiowej i uosobienia wieczności bytu. Ten znak ma niesamowicie szeroką symbolikę, dla każdej osoby może znaczyć tak naprawdę co innego.

Dla par jest to często symbol wiecznego związku, lojalności, miłości i wieczności, stąd wiele motywów znaku nieskończoności z napisem „love". Często przedstawiany jest również jako znak obietnicy poprawy i chęci zmiany czegoś w swoim życiu.

Tatuaże ze znakiem nieskończoności dają na tyle szerokie pole do popisu, że można ten symbol przedstawić jako mały, nieszczegółowy wzór, jak i jako duży szczegółowy tatuaż 3D, wszystko w zależności od tego, co będzie towarzyszyć naszej przewróconej ósemce.

Tatuaż nieskończoności z piórkiem – znaczenie

Połączenie znaku nieskończoności z piórem znacząco modyfikuje pierwotne znaczenie przewróconej ósemki. Pióro symbolizuje żywioł powietrza, lekkość, delikatność. Bezpośrednio powiązane jest z ptakiem, czyli symbolem wolności i niezależności. Pióro symbolizuje też ulotność, więc niekoniecznie będzie dobrym wyborem w połączeniu z imieniem partnera.

Znak nieskończoności z piórem symbolizuje również zaburzenie wyżej wspomnianego cyklu życia i śmierci. Zaprzecza reinkarnacji i przełamuje symbolikę wieczności, pokazuje, że życie jest ulotne i kiedyś się kończy, zatem powinniśmy je wykorzystać najlepiej jak to możliwe.

Tatuaże znaku nieskończoności z piórami są bardzo delikatne, wzory te świetnie współgrają ze sobą, tego typu minimalistyczne tatuaże dobrze będą się prezentować w praktycznie każdym miejscu.

Patrząc na to inaczej, pióro dodaje subtelności i delikatności. Od której strony będziemy to interpretować, zależy tylko i wyłącznie od nas i naszej osobistej historii. Najpopularniejsze interpretacje symboliki pióra to niewinność, gotowość do lotu, lekkość i delikatność. Dobrym pomysłem jest również przejście w symbol ptaka, w końcu są one tak blisko powiązane.

Tatuaż nieskończoności z ptakami

Ptak coraz częściej pojawia się jako uzupełnienie większych wzorów, tworząc niejakie tło, wybijając główny motyw na pierwszy plan. Symbolika ptaka jednak jest dużo ciekawsza, niż się wydaje, zwierzę to przez wielu postrzegane jest jako magiczne. Ptak utożsamiany jest również z symbolem duszy i ogromnego intelektu.

Często ptak opisywany jest jako symbol typowo męski, ale nie brakuje mocno kobiecych tatuaży, gdzie ptak jest jednym z elementów lub nawet głównym wzorem. Oprawa kolorystyczna ma tu znaczenie, delikatnie pastelowy ptaszek sprawia wrażenie bardziej delikatnego i kobiecego niż silny orzeł, mimo iż on na pewno znajdzie swoje zwolenniczki.

Ptak symbolizuje piękno poezji i sztuki. Pokazuje marzenia, które potrafią w pewnym sensie przejąć człowieka. Tak jak bezpośrednio powiązane z nim pióro oznacza przelotność, zaburza cykl życia i reinkarnacji i nadaje świeżość znanemu symbolowi nieskończoności. Ptak świetnie wpisuje się w oprawę graficzną takiego tatuażu.

Każdy ptak symbolizuje tak naprawdę odrobinę co innego, żuraw zaprzecza przelotności, jest symbolem długowieczności i mądrości, oznacza również wierność w małżeństwie, ponieważ żurawie są monogamiczne.

Papuga jest jednocześnie symbolem irytującego i przeszkadzającego gadulstwa, jak i mądrości, inteligencji oraz możliwości świetnego przystosowywania się do otoczenia.

Gołąb teoretycznie uznawany jest za symbol pokoju i miłości, w niektórych rejonach Polski natomiast budzi inne skojarzenia i nie jest tak pozytywnie postrzegany.

Sowy w naszej kulturze traktowane są jako symbol mądrości i długowieczności, w Egipcie czy Chinach natomiast nie kojarzą się tak dobrze. Fakt bycia nocnym ptakiem budził tam niepokój i strach, podobnie w Indiach i Ameryce środkowej oraz południowej. Znaczenie tatuażu zależy od bardzo wielu czynników, a przede wszystkim naszej unikatowej, niepowtarzalnej historii i interpretacji. Wypisana tu symbolika to bardziej wskazówka niż jednoznaczny i niezmienny fakt.

Tatuaż nieskończoność na karku

Tatuaż na karku staje się coraz popularniejszy. Kark jest świetnym miejscem na minimalistyczny tatuaż, a każdym momencie możemy go zakryć włosami lub odsłonić, by pokazać światu naszą ozdobę.

Na karku z reguły najlepiej wyglądać będą wzory dość minimalistyczne, jednak wyjątek potwierdza regułę i da się stworzyć nawet mocniej szczegółowy tatuaż, który będzie wyglądał pięknie w tym miejscu. Świetnie sprawdzi się znak nieskończoności połączony z napisami czy wcześniej wspomnianymi ptakami.

Nadal w wielu zawodach jest problem z posiadaniem tatuaży, dlatego świetnym wyborem może okazać się właśnie kark, na czas pracy bezproblemowo można ukryć go pod włosami, a po skończonej zmianie chwalić się wymarzonym wzorem. Podobnie jest z tatuażem za uchem, w razie potrzeby bardzo łatwo go schować.

Tatuaż nieskończoności na nadgarstku

Nadgarstek jest świetnym miejscem na tatuaż, ale trzeba mieć świadomość, że tatuaż często będą widziały osoby trzecie. Większą prywatność zapewni nam tatuaż za uchem czy tatuaż pod biustem. Jeśli jednak nie masz z tym problemu, znak nieskończoności będzie wspaniale prezentować się właśnie na nadgarstku. Tak samo, jak z tatuażem za uchem czy na karku, ciężko będzie wykonać w tym miejscu bardziej szczegółowy wzór.

 Na bardziej wymyślne tatuaże możemy pozwolić sobie na przykład pod biustem czy na przedramieniu, tam cudownie prezentować się będą najbardziej skomplikowane obrazy, jak i minimalistyczne zarysy. Na większych powierzchniach skóry ogranicza nas tylko kreatywność, przy mniejszych tatuażach być może będziemy musieli się trochę nagłowić nad uproszczeniem wzoru.