Jedną z najczęstszych wymówek, dlaczego czegoś nie robimy, jest brak czasu. Pytanie więc, czy na pewno go nie mamy? Idziemy o zakład, że dziennie spędzacie minimum pół godziny na dojazdy do pracy, szkoły bądź na uczelnię. Zamiast sprawdzać w tym czasie, co koleżanka, której nie lubicie dodała na Instagramie lub z kim spotyka się przystojny aktor, możemy wykorzystać nasz czas i telefon do bardziej produktywnych rzeczy. Kto wie, może poświęcając 30 minut dziennie, uda Wam się opanować nowy język albo zaplanujecie sobie dzień krok po kroku? W tym pomoże Wam kilka aplikacji! 

Studygram to nowe zjawisko na Instagramie, które staje się coraz bardziej popularne. Na czym polega i kto może prowadzić takie konto >>>
 

Aplikacje do nauki języków

W obecnych czasach nauka języków obcych wydaje się podstawą. Pewnie nieraz słyszałaś, że powinnaś się ich uczyć, by poradzić sobie w dzisiejszym świecie nieustannie zmieniających się realiów i możliwości. Cóż, niestety, ktoś kto Ci to powiedział, miał w tym trochę racji. Według badań przeprowadzonych przez portal Pracuj.pl osoby, które mogą pochwalić się znajomością języków obcych mogą liczyć na zarobki większe o nawet 35%. To daje do myślenia!

Choć aż 8 na 10 Polaków zna jakikolwiek inny język niż polski (często nawet więcej niż jeden) to według badań przeprowadzonych przez agencję SW Research prawie 57% ankietowanych ma trudności z odpowiedzią w języku obcym, mimo że rozumie co się do nich mówi. Kojarzycie taką sytuację z wyjazdów wakacyjnych, kiedy próbowaliście porozumieć się z obcokrajowcem na migi? Jeśli tak, to doskonale wiesz, że nie należy to do najmilszych rzeczy i dużo łatwiej jest uzyskać jakieś informacje, gdy znamy przynajmniej angielski. Mamy jednak świadomość, że lekcje języków nie należą do najtańszych i czasem ciężko jest znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Na szczęście nie musisz na nie uczęszczać, by się czegoś nauczyć. Wystarczy, że pobierzesz jedną z wielu aplikacji dostępnych na rynku i będziesz systematyczna. Uwierz nam, nawet 15 minut dziennie jest w stanie zdziałać cuda!

8 aplikacji dla studenta, które warto znać >>>
 

Aplikacje do nauki – planowanie i tworzenie notatek

Oczywiście wśród aplikacji do nauki znajdziemy nie tylko te, które nauczą nas języka. Jeśli lubisz planować to również znajdziesz dla siebie dużo wygodnych opcji. Jeśli natomiast uwielbiasz robić notatki, ale uważasz, że zapisywanie ich na papierze jest nieekologicznie i zbyt czasochłonne (np. robienie ilustracji) to z pewnością ucieszy Cię fakt, że w przejrzysty sposób możesz notować także za pomocą aplikacji mobilnych. Dodatkowo w swoich wirtualnych notatkach możesz korzystać z m.in. z obrazów dostępnych w Internecie. Super opcja, prawda? SPRAWDŹ naszą galerię, gdzie znajdziesz wszystkie aplikacje, które pomogą Ci w nauce! >>>