Najlepszy makijaż to ten, który wychodzi spod własnej ręki? Coś w tym jest. Panuje powszechne przekonanie, że nad wizerunkiem światowej sławy gwiazd pracuje sztab specjalistów. I że to właśnie dzięki profesjonalnym makijażystom, fryzjerom oraz stylistom wyglądają na czerwonym dywanie jak przysłowiowe milion dolarów. Jak się jednak okazuje, są takie gwiazdy, które swoje najlepsze, najbardziej pamiętne makijaże zawdzięczają wyłącznie sobie. Sprawdź poniżej, które artystki i celebrytki nie korzystają z pomocy wizażystów i na tak zwane wielkie wyjścia malują się same!

Te gwiazdy malują się same!

Okazuje się, że do grona gwiazd, które nie korzystają z pomocy profesjonalnych makijażystów, należą nawet największe osobistości ze świata kina i telewizji, muzyki oraz modelingu. Wśród nich są m.in. słynąca z zamiłowania do urodowych eksperymentów Bella Thorne, Miley Cyrus, a także Zendaya, czyli gwiazda produkcji Dinseya oraz głośnego serialu Euforia. Aktorka mimo młodego wieku jest uważana za prawdziwą ikonę stylu – koniecznie zwróćcie uwagę na jej stylizacje z ceremonii prestiżowych nagród czy imprez branżowych.

Okazuje się, że z pomocy profesjonalnych makijażystów nie korzysta również Rosie Huntington Whiteley. Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie stawia zazwyczaj na klasyczny i minimalistyczny, ale perfekcyjny pod każdym względem makeup. Podczas wszelkiego rodzaju wielkich wyjść gwiazd modelingu wygląda naprawdę obłędnie.

Kolejna gwiazda, która maluje się sama na wielkie wyjścia, to Blake Lively. Aktorka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki roli Sereny van der Woodsen w serialu Plotkara, przyznała, że świetnie się bawi, malując się i czesząc przed eventami, wielkimi wyjściami. W rozmowie z The Cut dodała, że na swojej drodze zawodowej napotkała wielu świetnych wizażystów oraz stylistów fryzur. Chętnie podglądała ich pracę np. podczas sesji zdjęciowych. To jej (osobista) wersja tutoriali urodowych na platformie YoTube!

Warto jednak zaznaczyć, że najbardziej liczna grupa to te artystki, które mają do dyspozycji cały sztab profesjonalistów, ale nie brakuje im wiary we własne możliwości, dlatego korzystają z ich wsparcia tylko wtedy, kiedy naprawdę muszą. Diane Kruger, Kirsten Dunst czy Kristen Stewart deklarują, że nie ma wielkiej różnicy między tym, jak prezentują się wtedy, gdy ktoś się nimi zajmie, a tym, gdy malują się same.

Selena Gomez samodzielnie wykonała makijaż do sesji okładkowej

Do niedawna Selena Gomez korzystała z usług profesjonalnego makijażysty i swojego przyjaciela Hunga Vanngo. Wokalistka i aktorka postanowiła się jednak podszkolić w sztuce makijażu podczas ostatniego lockdownu – ćwiczyła pod okiem mua za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Efekty? Spektakularne. Co więcej, Selena Gomez stała się na tyle pewna swoich umiejętności, że pomalowała się sama do sesji okładkowej do październikowego wydania magazynu Allure. Musimy przyznać, że świetnie sobie poradziła.

W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć zdjęcia topowych gwiazd, które malują się same na wielkie wyjścia, imprezy branżowe, a nawet na niektóre sesje zdjęciowe. Spodziewaliście się, że nie współpracują z profesjonalnymi wizażystami, chociaż spokojnie mogłyby sobie na to pozwolić?

Gwiazdy, które poślubiły „zwyczajnych” ludzi. Z kim związali się Reese Witherspoon, George Clooney i inni? >>>