W świecie stale zmieniających się trendów mają swoje stałe, bezpieczne miejsce. Niezależnie od tego, czy akurat projektanci mody lansują je na wybiegach czy też nie (a lansują je często). Po prostu je uwielbiamy i już! Mogłybyśmy je nosić non stop. I nie jesteśmy w tym odosobnione. To właśnie te kolczyki znajdziecie w szkatułkach topowych influencerek i fashionistek. A także zwykłych dziewczyn, które również pozostają pod ich urokiem. Być może dlatego, że są nie tylko ponadczasowe, ale i uniwersalne. Pasują niemalże do wszystkiego i dodają stylizacji sznytu. Domyślacie się, o jakie kolczyki chodzi? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Oto 4 najbardziej popularne modele, które będą inwestycją na lata. Niewykluczone zresztą, że już je macie.

Kolczyki, które nigdy nie wychodzą z mody

1. Złote kolczyki koła

Chyba żadne kolczyki nie cieszą się aż taką popularnością jak klasyczne kolczyki-koła. Złote albo po prostu w złotym kolorze (pozłacane też są cool). Duże obręcze królowały w latach 80., nieco mniejsze dekadę później. Teraz wszystkie cieszą się niesłabnącym uznaniem. Do tradycyjnych gładkich modeli, dołączyły złote kolczyki koła utrzymane w estetyce vintage – delikatnie rzeźbione i finezyjne. Niezależnie od tego, które wybierzecie, możecie być pewne, że nie pożałujecie. Będziecie je nosić latami! Sprawdzą się w zestawieniu z dzianinowym golfem albo zwyczajnym białym T-shirtem. Zresztą, zawsze wyglądają świetnie! 

2. Kolczyki z perłami

Równie popularny model? Kolczyki z perłami. Od lat należą do jednych z najczęściej wybieranych. Na pewno znajdziecie je w szkatułkach swoich babć, ale są też w najnowszych kolekcjach biżuteryjnych marek. Tym bardziej, że kolczyki z perłami na sezon wiosna-lato 2022 na wybiegach lansowali światowej sławy projektantki, takie jak Ulla Johnsson czy Anna Sui. Ciekawostka? Perły nie muszą być już idealnie kształtne i gładkie jak przed laty, mogą przyjmować nieregularne, surowe formy. W tym wydaniu świetnie wyglądają w nowoczesnej, zgeometryzowanej oprawie! 

3. Kolczyki krzyże

Może i budzą kontrowersje, ale i od lat nie wychodzą z mody. Kolczyki-krzyże to już klasyka! Do wyboru mamy drobne i ascetyczne modele, a także ogromne krzyże o rzeźbionej formie (po raz kolejny widać inspirację stylem vintage). Coś dla siebie znajdą więc zarówno minimalistki, jak i maksymalistki. Które wybieracie?

4. Minimalistyczne sztyfty

W swoich szkatułkach na pewno macie także delikatne kolczyki-sztyfty, które absolutnym hitem były w latach 90. XX wieku. Teraz, na fali powrotu mody z epoki, powracają i one. Mogą być zakończone drobną kuleczką, kryształkiem albo kolorowym kamieniem. Mogą także przyjmować kształty waszych ulubionych zwierzątek, serduszek, gwiazdek albo kwiatków. Wybór jest niemalże nieograniczony!

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.