Zapachy mają niezwykłą moc. Są w stanie przenieść nas w zupełnie inne miejsca, a nawet w czasie. Pobudzają wyobraźnię, przywołują wspomnienia, a także relaksują. Z tego powodu warto się przyłożyć do wyboru idealnej kompozycji, która rozpali nasz węch w pożądany sposób. Tym razem bierzemy pod lupę zapachy, które są powiewem świeżości. Takie uczucie wywołują przede wszystkim nuty cytrusowe. To właśnie one mają szczególną zdolność do obdarowywania nas uczuciem orzeźwienia.

Inną nutą zapachową, która może nas odświeżyć i sprawić, że poczujemy wręcz wakacyjny klimat jest sól morska. Mgiełkę zapachu, który w swojej kompozycji ma ten składnik, można porównać do uczucia morskiej bryzy. Takie odświeżające perfumy pachną porównywalnie do powiewu świeżego powietrza – jak na plaży lub jachcie, gdzie można chłonąć promienie słońca i rozkoszować się nimi.

Odświeżające perfumy – Marc Jacobs Daisy Dream

Woda toaletowa Marc Jacobs Daisy Dream jest delikatna i zwiewna niczym przyjemny podmuch letniego wiatru. Ta kwiatowo-owocowa kompozycja to ucieleśnienie słonecznego dnia. Świeżość, która płynie z tego zapachu może być zobrazowana przez przyjemność, którą odczuwa się obserwując powódź stokrotek, wygrzewających się w promieniach słońca pod błękitnym niebem. Z tym zapachem będziesz mogła poczuć, że jesteś właśnie w takim miejscu w każdych okolicznościach, o każdej porze i w każdym miejscu.

Odświeżające perfumy – Armani Acqua di Gioia

Woda perfumowana Armani Acqua di Gioia to typowo cytrusowy zapach, w którym fala świeżości wzbiera za sprawą nuty białych kwiatów jaśminu. Kompozycja, która powstała z myślą o życiu w zgodzie z naturą idealnie podkreśla wszystko to, co jest w niej najlepsze – piękno, prawdę i tę niezwykłą świeżość, której nie jesteśmy w stanie poczuć żyjąc w betonowej dżungli. Już odrobina tego zapachu jest w stanie zabrać nas w podróż nad Morze Śródziemne.

Odświeżające perfumy – Maison Margiela REPLICA Under the Lemon Trees

Świeżość i orzeźwienie mogą płynąć z przeróżnych kompozycji zapachowych. Jedną z nich może być woda toaletowa unisex Maison Margiela REPLICA Under the Lemon Trees.

Usiądź na wygodnej ławce albo połóż się w hamaku w słoneczny, letni dzień i po prostu ciesz się poczuciem komfortu…, a jeżeli nie masz takiej opcji to otwórz ten wyjątkowy flakon. Od razu poczujesz odprężenie i odświeżenie za sprawą cytrusowej kompozycji, którą skrywa. Swój udział w tym błogim uczuciu, które wywołuje ten zapach, mają też akordy mięty i liści zielonej herbaty.

Odświeżające perfumy – Guerlain Aqua Allegoria Orange Soleia

Perfumy mają działać na wyobraźnię i ten zapach zdecydowanie to potrafi. Pomyśl o bezkresnych, cytrusowych gajach w słonecznej Kalabrii, gdzie można cieszyć się gorącym, letnim dniem, śmiać się i delektować soczystymi pomarańczami, które wraz z lekką bryzą niosą orzeźwienie w cieniu drzew. Jeżeli chcesz się tam przenieść choćby tylko w myślach, to zamknij oczy i zanurz się w zapachu wody toaletowej Guerlain Aqua Allegoria Orange Soleia. W oryginalnym flakonie z ozdobą inspirowaną plastrem miodu skrywa się nie tyle słodki, co właśnie orzeźwiający zapach. Pyszny aromat czerwonej pomarańczy idealnie podkreśla w nim mięta.

Zobacz także:

Odświeżające perfumy – Rochas Girl

Inspiracją dla stworzenia wody toaletowej Rochas Girl była chęć podarowania zapachu, który poprawiałby nastrój. Jej formuła ma redukować stres. Cytrusowo-drzewno-kwiatowa kompozycja jest czymś w rodzaju ody do wolności. Świeży zastrzyk kojącego neroli, który dodatkowo wspiera orzeźwiająca woń pąków czarnej porzeczki, to idealny punkt wyjścia dla bogatej kompozycji, w której warto się zanurzyć.

Odświeżające perfumy – Versace Yellow Diamond Intense

Woda perfumowana Versace Yellow Diamond Intense to bardzo bogata kompozycja. Punktem wyjścia dla tego zapachu jest słodka gruszka, którą świetnie dopełnia świeża cytrusowa bergamota, a także cedrat i neroli. Następnie ten świeży i przyjemny zapach potęgują nuty frezji, lekko gorzkawy kwiat pomarańczy, wończa i subtelny jaśmin. Przełamanie stanowią natomiast mocniejsze akcenty w postaci drzewa palo santo, ambry, piżma i benzoiny.

Odświeżające perfumy – Clarins Eau Ressourcante Serenity Freshness Replenish

Orzeźwiająca woda Clarins Eau Ressourcante Serenity Freshness Replenish to kompozycja, która powstała w konkretnym celu. Błękit oceanu, szum fal i ciepłe promienie słońca – właśnie takie skojarzenia ma wywoływać, kiedy ją poczujemy. Jest po prostu lekka, świeża i przyjemna, żeby dawać poczucie orzeźwienia. Idealnie sprawdzi się każdego dnia i wyczaruje niezwykły klimat. Wszystko za sprawą soczystej cytryny, która dominuje w tym zapachu.

Odświeżające perfumy – Bvlgari Omnia Golden Citrine

Bvlgari Omnia Golden Citrine to woda toaletowa, z której bije prawdziwa radość życia. Ta kwiatowo-owocowa kompozycja jest przede wszystkim bardzo odświeżającą propozycją. Orzeźwiające niuanse nadają tym perfumom delikatną i wesołą nutę. To bardzo optymistyczna mieszanka zamknięta w intrygującym flakonie. Do jakiego miejsca może nas zabrać ten zapach? Zdecydowanie na spacer po kwiatowych polach i cytrusowych gajach. To zapach, który po prostu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.