W letnie dni rozglądamy się przede wszystkim za okularami przeciwsłonecznymi, które mają  chronić nasze oczy przed mocnymi promieniami słonecznymi, ale powinny też świetnie wyglądać, pasować do naszego stylu i wpisywać się w aktualne trendy. Oczywiście nowy sezon oznacza również świeże propozycje, jeśli chodzi o oprawy okularów korekcyjnych, wśród których też dużo się dzieje!

W okularowych trendach na wiosnę-lato 2021 widać nawiązania do przeszłości, a w zasadzie do klasycznych modeli, które są eleganckie i ponadczasowe. Jednak projektantki i projektanci nie byliby sobą, gdyby nie dodali do nich współczesnych akcentów. I tak mamy głównie klimat lat 60. i 70. XX wieku podany w nowoczesnym wydaniu. Świetnym przykładem interpretacji panujących trendów w połączeniu z wysokimi optycznymi standardami jest nowa kolekcja okularów marki Fielmann. Specjalnie dla Was wybieramy z niej najciekawsze propozycje. 

5 najważniejszych modeli okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych na wiosnę i lato 2021

Awiatory

Totalny klasyk, w dodatku uniseks. Niezapomniany element z filmu Top Gun, który można było podziwiać na nosie Toma Cruise'a, grającego w nim młodego pilota. Te okulary, stworzone właśnie z myślą o pilotach, którym słońce zagląda w oczy, weszły na stałe do modowego repertuaru i z niego nie wychodzą. Choć oczywiście bywa, że cieszą się w pewnych momentach większym zainteresowaniem. Tak będzie w tym sezonie! Zarówno u influencerek, jak i gwiazd można już zobaczyć awiatory. Dziś oczywiście w odświeżonym wydaniu: najlepiej w złotej, ale raczej matowej, oprawie, jak również czarnej i koniecznie z dość ciemnymi szkłami w chłodnym odcieniu. W tym sezonie warto zestawić je z marynarką, topem i szortami.

Model: BD 483 SUN CL / fot. materiały prasowe 

W kształcie motyla

W duchu lat 60. i 70., ale i lat 90. Z ciepłymi szkłami w kolorze sepii, przypominające nieco popularne niegdyś fotochromy. Te stalowe oprawy subtelnie nawiązują do skrzydeł motyla, ale mają i coś kociego w sobie. Szalenie kobiece, nienachalne. Idealnie uzupełnią codzienne stylizacje, na przykład z jeansem w roli głównej, ale też sprawdzą się do letnich sukienek.

Model: BD 481 SUN CL / fot. materiały prasowe

XXL

To model dla tych, które lubią przyciągać cudze spojrzenia. Duża czarno-złota oprawa, ciemne szkła. To też hołd dla lat 60. i 70., jak i dodatek w gwiazdorskim stylu. Warto połączyć go z minimalistycznymi stylizacjami, wtedy wypadnie bardzo elegancko, choć wyraziście. Albo postawić na total look w ekstrawaganckim duchu, pełen wzorów, asymetrycznych krojów. W takim wydaniu tego typu okulary podkreślą odważny i nieszablonowy wygląd.

Zobacz także:

Model: BD 480 SUN FA / fot. materiały prasowe

Okrągłe, ale nie do końca...

Złote okrągłe oprawki w stylu komputerowych geeków widziałyśmy już wszędzie... A gdyby zatem tak postawić na czarną oprawę i pobawić się tradycyjnym okrągłym kształtem? Wtedy mamy bardzo ciekawy efekt. Mimo wszystko tego typu oprawa wyróżniająca się nowoczesnością i świeżością jest dość neutralnym dodatkiem, który sprawdzi się w wielu sytuacjach i to niezależnie od naszego stylu. Zarówno w pracy, jak i wieczorową porą. 

Model: BE 012 FA / fot. materiały prasowe

Geometryczne

Bardzo ciekawa oprawa, zarazem retro z powodu wykorzystania złota, jak i w duchu modern ze względu na kształt. To projekt dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu, ale i celujących w klasykę. Tego typu okulary podkreślą charakter białej koszuli czy przeskalowanej marynarki, ale też dodadzą bardziej eleganckiego wymiaru outfitom z jeansami i T-shirtem na przykład. 

Model: BD 459 FA / fot. materiały prasowe

Nowy butik Fielmann w Galerii Mokotów

Jeśli szukacie modnych okularów, a przy tym fachowego wsparcia, koniecznie odwiedźcie jeden z salonów marki Fielmann. W Polsce jest ich już 29! 13 maja w Galerii Mokotów otworzył się kolejny, czwarty w Warszawie, butik Fielmann.

Odwiedzające go osoby mogą skorzystać z bezpłatnego badania wzroku, a wszystko to w reżimie sanitarnym, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, jak i świadczonych usług. Dostępny jest również sklep internetowy, w którym można kupić okulary przeciwsłoneczne i szkła kontaktowe - https://www.fielmann.pl/