Nie wyobrażasz sobie swojego mieszkania bez świeczek? My też nie. Dlatego oprócz tego, że wybieramy produkty naszych ulubionych marek i najbardziej przyjemne dla nas zapachy bądź ich kompozycje, to śledzimy również trendy na Instagramie czy Pintereście. W ostatnim czasie można zauważyć kilka, które najczęściej przebijają się wśród publikacji.

Te świeczki są teraz najmodniejsze!

Takie zestawienie najchętniej wyszukiwanych w sieci świeczek przygotował także serwis OnBuy.com, sugerując się publikacjami w takich popularnych serwisach społecznościowych jak Pinterest, TikTok oraz Instagram. I co się okazało? Internauci najczęściej wyszukują, a więc można również sądzić, że kupują świece sojowe. I trudno się dziwić. Nie dość, że są bardziej ekologiczne i mniej zanieczyszczają nasze domowe powietrze, to jeszcze są bardziej wydajne niż zwykłe świeczki – wosk sojowy pali się nawet dwa razy dłużej!

Kolejnym cieszącym się ostatnio ogromną popularnością trendem jeśli chodzi o świece, są te w kształcie ciała, zwłaszcza kobiecego. Ilość wyszukiwań tego typu dodatków rośnie, a ilość marek oferujących tego typu świeczki przybywa! Na samym polskim rynku można wyróżnić przynajmniej trzy: Candles Studio Cracow, LORO CANDLES czy projektantka Natalia Kopiszka, czyli KOPI.

Sporym zainteresowaniem w sieci cieszą się również tzw. jackpot candles. Nie słyszałaś o nich? Na pewno chciałabyś taką dostać w prezencie, ponieważ ona sama ukrywa prezent. W takiej świeczce, zazwyczaj także sojowej, można ukryć sekretny liścik albo coś bardziej wymownego, jak pierścionek. Co powiedziałabyś na takie zaręczyny?

Jeśli jesteś fanką roślin to na pewno odkryłaś już świecie botaniczne. A mianowicie świece sojowe z płatkami kwiatów. Takie świeczki można bez problemu kupić w sieci albo zrobić samemu. Wykonanie jest dziecinnie proste, a efekt robi wrażenie. Podobnie jest w przypadku świec spiralnych, które mogą ci się kojarzyć ze świeczkami urodzinowymi albo tymi w stroikach świątecznych. Na YouTube znajdziesz mnóstwo filmików w duchu DIY, więc jesz szansa, że sama zdecydujesz się je wykonać. 

Zapach świeczki ma znaczenie! Jaką najlepiej wybrać do pracy, a jaką, aby się zrelaksować?

Oprócz tego, że świeczki mogą być wisienką na torcie przy wystroju naszych wnętrz, to także przysłużyć nam się na co dzień, podczas naszych rytuałów. A ponieważ nasz system węchowy jest ściśle powiązany z naszym mózgiem, niektóre zapachy mogą bezpośrednio pływać na to, jak się czujemy. Dlatego, jeśli chcesz być bardziej produktywna podczas pracy, organizując swoje home office pomyśl o świecach na bazie cytrusów lub mięty. Te zapachy pomogą ci się skupić i skoncentrować. Zapowiada się stresujący dzień? Zapal świeczkę o zapachu lawendy lub jaśminu. One świetnie sprawdzą się także po ciężkim dniu, kiedy potrzebujesz się zrelaksować i wyciszyć.