Jeśli myślimy o podróży życia, pierwsze co zazwyczaj przychodzi do głowy, to wielki trip przez amerykańskie pustkowia, spalone słońcem krajobrazy, gdzie wiatr wieje we włosach i nocami słychać nawoływania kojotów. Obowiązkowo słynna Route 66 i przystanek w przydrożnym motelu. Samochód w klasycznym stylu i mocna muzyka z głośników. To chyba jest definicja wolności?

Na pewno to część popkultury, która nas ukształtowała. Jej dopełnieniem jest moda, bo takie sny nie spełniają się, gdy siedzisz w dresie na kanapie. A jak amerykańska opowieść, to tylko w dżinsie. Diverse w kolekcji „Denim” przywołuje tamte klimaty i nawet nie musi nas przekonywać, że w szafie trzeba mieć ponadczasowe klasyki typu dżinsowa kurtka czy klasyczny model spodni. Moda wraca dzisiaj do tego, co ponadczasowe, bo wartością jest trwałość i nawiązywanie do tradycji, dlatego rzeczy z kolekcji Diverse mają też w sobie nutę vintage.

Inspiracje sięgają daleko wstecz, bo do filmu „Dziki” z Marlonem Brando z 1953 r., który nosił wtedy proste modele spodni w ciemnogranatowym kolorze. Moda na dżinsy w kolorze blue, noszone z kurtką w podobnym odcieniu i obowiązkowo z białym podkoszulkiem rozpoczęła się, gdy tak ubierał się James Dean na planie „Buntownika bez powodu” czy „Olbrzyma”. Aktor sam zresztą był fanem samochodów i na pewno nie raz odjeżdżał w kierunku zachodzącego słońca. Mit utrwalili Denis Hooper i Peter Fonda w „Easy Rider” w ‘69 r., którzy wybrali się na motocyklach w podróż przez Stany.

To męska perspektywa, która miała wpływ także na modę kobiecą, ale przecież total denim look nie jest dedykowany konkretnej płci. W kampanii do kolekcji „Denim” Diverse pokazuje, że motocyklowy look noszony przez pary to chyba jedna z najbardziej ikonicznych i atrakcyjnych wizualnie stylizacji. „Teksasy” z surowego denimu, wysoki stan, dżins lekko przecierany, jakby już nadgryziony zębem czasu i klasyczny klin wszyty z tyłu spodni, który ma charakterystyczny vibe lat 90.,to wszystko znajdziecie w sklepach Diverse.

Skoro o latach 90. mowa, jeśli kochacie film „Thelma i Louise” z 1991 r., w kolekcji „Denim” mamy też marmurkowe dżinsy z prostą nogawką, o długości do kostki, które z takim wdziękiem prezentowała na ekranie Geena Davis.

Spójrz jak niewiele dzieli Cię tej jesieni od tego, żeby poczuć się jak gwiazda filmowa kultowego amerykańskiego kina...