Pielęgnacja skóry wokół oczu to w moim przypadku podwójne wyzwanie. Jednocześnie jest to część twarzy, z którą mam najwięcej problemów i to odkąd pamiętam oraz obszar, w którym muszę działać wyjątkowo delikatnie ze względu na bardzo wrażliwe oczy. Tym sposobem znalezienie kremu, który zatrzymam na dłużej, nie zaczyna się w moim przypadku od obserwowania efektów, a czekania na ewentualną reakcję w postaci łzawienia, szczypania i zaczerwienienia. Z tego powodu być może przeszło mi koło nosa wiele wspaniałych formuł. Tego problemu jednak nie jestem w stanie obejść w inny sposób, niż po prostu metodą prób i błędów, więc zdarza się, że żałuję jakiś prób. Pomimo że mam jeden krem pod oczy, do którego zawsze wracam, to jednak co jakiś czas decyduję się na eksperymenty z czymś nowym. Ten trwający od niemal 30 dni utwierdza mnie w przekonaniu, że warto. Zdecydowałam się bowiem przetestować krem, który polecało mi wiele osób i po tym miesiącu mam same pozytywne wnioski.

Medik8 Advanced Night Eye – Opis

Formuła bogatego kremu pod oczy Medik8 Advanced Night Eye została opracowana w taki sposób, żeby zwiększyć możliwości nocnego cyklu regeneracyjnego skóry. Kosmetyk jest dedykowany przede wszystkim problemom zmarszczek i cieni pod oczami. Działa on na wielu poziomach, co pozwala przekonać się na własne oczy i na własnej skórze, że wygląd tej szczególnie delikatnej partii twarzy może zostać odmieniony.

 

 

Składniki kremu Medik8 Advanced Night Eye:

  • Midnight Repair Complex to kompleks peptydów, który zapobiega uszkodzeniom komórek skóry
  • N-acetyloglukozamina to składnik, który działa w synergii ze stosowanym na noc retinolem, w celu zwiększenia produkcji kwasu hialuronowego
  • Hesperydyna naturalnie występująca w owocach cytrusowych odpowiada za poprawę krążenia krwi, a także wzmacnia ściany naczyń włosowatych, co pozwala rozjaśnić skórę wokół oczu
  • Matrixyl 3000 to kombinacja peptydów stymulujących produkcję kolagenu. Odpowiada za ujędrnienie skóry
  • Kofeina pomaga zmniejszyć wielkość naczyń krwionośnych, co przekłada się na rozjaśnienie cieni pod oczami.

Dopełnieniem pielęgnacji może być zatem serum pod oczy z retinolem tej samej marki – Medik8 Intelligent Retinol Eye TR.

 

 

Zobacz także:

Recenzja kremu pod oczy Medik8 Advanced Night Eye

W mojej wieczornej rutynie pielęgnacyjnej krem pod oczy jest obowiązkową pozycją. Mam wrażenie, że to jeden z tych kosmetyków, których potrzebuję od zawsze, a to sprawia, że jednocześnie zdaję sobie sprawę, że pewne sprawy to kwestia mojej urody, a z drugiej liczę także na cud. Oczywiście w granicach rozsądku, bo nie spodziewam się, że krem naprawi wszystko, że zniknie pojedyncza i dość głęboka zmarszczka, która jest tam odkąd pamiętam, czy całkowicie wyeliminuje zasinienia. Przekonałam się jednak, że dobry kosmetyk może poprawić stan mojej skóry wokół oczu. Dokładnie pamiętam, że koło dwudziestego roku życia kupiłam pierwszy krem pod oczy. Po zużycia opakowania uznałam, że nic nie zmienił. Dopiero po odstawieniu przekonałam się, że wcale tak nie było. Czasami bowiem ciężko zaobserwować powolnie zachodzące zmiany, kiedy obserwujemy codziennie stając przed lustrem. W przypadku kremu Medik8 Advanced Night Eye nie mam jednak wątpliwości, że już po miesiącu stosowania zadziałał na plus.

Jego bogata konsystencja jest dość treściwa, ale jednocześnie nie obciąża i nie podrażania moich bardzo wrażliwych oczu. To jest zawsze najważniejsze i otwiera drogę do tego, żeby faktycznie zacząć myśleć o działaniu kosmetyku. Dodatkowo sprawia ona też, że idealnie wpisuje się w jesienno-zimowe potrzeby. Niedawno pisałam, że jesienią wracam do tego kremu do twarzy. A pewnie za rok będę mogła dopisać artykuł o powrocie do Medik8 Advanced Night Eye. A może nie rozstanę się z nim wcale? Czas pokaże. Przechodząc jednak już do samego działania, to zaobserwowałam 3 konkretne rezultaty pielęgnacji. Po pierwsze skóra jest nawilżona, a to w moim przypadku bardzo ważne. Jako posiadacza suchej cery nie mogę sobie pozwolić, żeby kosmetyk skupiał się na innych kwestiach, a tą całkiem pomijał. Po drugie skóra została ujędrniona. Okolica wokół oczu to rejon mojej twarzy, który szczególnie tego wymaga. Po trzecie cienie zostały subtelnie zredukowane, a tego w ogóle się nie spodziewałam. Powinnam go dopisać do zestawienia kremów pod oczy z kofeiną, które działają lepiej niż poranna filiżanka kawy.

Fot. archiwum prywatne

Medik8 Advanced Night Eye – Opinie

Krem pod oczy Medik8 Advanced Night Eye to kosmetyk, o którym słyszałam od innych redaktorek oraz koleżanek. Pomimo że z polecenia odkryłam już wiele świetnych kosmetyków, to jednak postanowiłam dodatkowo sprawdzić, co na jego temat można przeczytać w sklepach internetowych. Na stronie Topestetic recenzji, które opisują jego działanie, jest ponad 50, więc można znaleźć wiele cennych informacji. Poniżej przedstawiam kilka z nich.

Jak zazwyczaj to bywa z kremami pod oczy - nie wiadomo czy w ogóle coś robią, to tutaj jest miłe zaskoczenie. Mimo tego, że nie spodziewałam się nie wiadomo jakich rezultatów - skóra wokół oczu jest odżywiona, napięta, wygląda na jędrniejszą. Krem jak dla mnie na ten moment idealny, a używałam już wielu, także dużo droższych takich jak Dior, Bobbi Brown, Chanel - Medik8 nie ma sobie równych – oceniła w sklepie internetowym Topestetic Justyna, która wiele wskazuje na to, że ma duże doświadczenie w kwestii kremów pod oczy.

Moje kolejne opakowanie... ogólnie to lubię zmieniać kremy, testować nowe... ale ten jest idealny i na razie będę mu wierna... jest jak „opatrunek” dla moich zmęczonych komputerem oczu. Mam bardziej nawilżoną skórę, wypoczętą, rozjaśnioną – zrecenzowała kosmetyk Iwona. Jej opinia zamieszczona na stronie Topestetic może być wskazówką dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem.

Polecam z całą odpowiedzialnością. Po 2 tygodniach stosowania zauważyłam, że skóra wokół oczu jest bardziej nawilżona, napięta – podsumowała swoje doświadczenia Estera w sekcji z opiniami na stronie Topestetic.