Moda może dotyczyć nie tylko ubrań i dodatków, ale również kosmetyków. Jest jednak pewna różnica. Rozumiemy, że nuda w naszych szafach jest niedopuszczalna i czasami powiew świeżości jest wręcz wskazany. Dlaczego jednak przez całe dekady nie korzystamy z kosmetyków, które dawały spektakularne efekty, kiedy przed laty sięgały po nie nasze mamy i babcie? Tego już zrozumieć nie potrafimy i mamy nadzieję, że pianka do włosów właśnie powróciła na dobre i już z nami zostanie. W końcu ciężko o lepszy kosmetyk nadający włosom objętości. Pomimo że nie jest ona stałą pozycją w naszych kosmetyczkach i na półkach w łazience, to topowi fryzjerzy nigdy z niej nie zrezygnowali. To właśnie ona często odpowiada za efekt, który pojawia się na naszych głowach po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Jeżeli myślałaś, że w domu nie da się go odtworzyć, to mamy świetne wieści. Można i to w bardzo prosty sposób. Poniżej znajdziesz 5 pianek do włosów, które sprawiają, że twoja fryzura nabierze objętości i codziennie będzie wyglądała, jakby właśnie wystylizował ją profesjonalista lub profesjonalistka.

Pianka do włosów została stworzona w latach 60. ubiegłego wieku z myślą o nadaniu włosom maksymalnej objętości. Początkowo miała bardzo lepką konsystencję – powiedział w rozmowie z „Who What Wear” ekspert w dziedzinie stylizacji fryzur, Larry King.

Na szczęście te czasy już minęły. Pianki z roku na rok stawały się coraz lżejsze. Teraz nadają włosom objętości bez ich obciążania. Na rynku jest dostępnych tyle wersji, że każdy znajdzie wśród nich idealną piankę do swoich włosów.

Pianka do włosów – Insight Styling

Pianki klejące, obciążające lub nawet niszczące włosy to już historia. Teraz na rynku można znaleźć kosmetyki, które nie tylko pomogą wystylizować i utrwalić naszą fryzurę, ale jeszcze będą ją pielęgnować. Idealnym przykładem jest pianka do włosów Insight Styling. Wyjątkowa receptura zawiera wyciągi roślinne, które poprawią poziom nawilżenia kosmyków i zabezpieczają je przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogłyby im zaszkodzić. Przy tym nie ma mowy o rezygnacji z jej zdolności stylizujących. Ta profesjonalna pianka modelująca o mocnym utrwaleniu sprawi, że każdy włos nie tylko będzie wydawał się grubszy, ale jeszcze pozostanie na swoim miejscu.

Pianka do włosów – Bumble and Bumble Thickening Full Form Soft Mousse

Pianka do włosów Bumble and Bumble Thickening Full Form Soft Mousse zwiększa objętość kosmyków pod wpływem ciepła, tworząc lekką, wymodelowaną i pełną objętości fryzurę. To jeden z tych produktów, które warto wypróbować. Formuła z polimerami strukturyzującymi zapewnia doskonałe utrwalenie (ułatwiające pracę okrągłej szczotki), podczas gdy pianka dodaje włosom miękkości, połysku i naturalnej elastyczności.

Czynność, która była twoją rutyną, może mieć teraz zupełnie inne zakończenie. Zdjęcia metamorfoz, które można znaleźć jako uzupełnienie opisu poniższego produktu, mówią same za siebie.

Pianka do włosów – Devacurl Frizz-Fighting Volumizing Foam

Na fali wielkich powrotów znów hitami stało się wiele modeli ubrań z lat 70. Okazuje się, że kosmetyczny przebój, po który warto sięgnąć, zadebiutował jeszcze dekadę wcześniej. Popularna w latach 60. pianka do włosów teraz może odmienić twoją współczesną fryzurę. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią. My zatrzymaliśmy się przy lekkiej piance zwiększającej objętość. Devacurl Frizz-Fighting Volumizing Foam to nowość w duchu Curl Flexibility™. Idealnie sprawdzi się w przypadku loków. Jej lekka formuła z kompleksem Airy Volume Complex zwiększa objętość, podkreśla skręt i zapobiega puszeniu się. Chroni przed wpływem wilgoci do 48 godzin!

Pianka do włosów – Milk Shake Lifestyling

Pianka do włosów Milk Shake Lifestyling modeluje, chroni oraz dodaje wyjątkowej objętości. Można zatem powiedzieć, że to kosmetyk 3 w 1. Skład z ekstraktami roślinnymi wzbogaconymi o filtr UV eliminuje uszkodzenia spowodowane przez słońce, wydłuża trwałość koloru oraz gwarantuje ochronę włókien włosowych w czasie stylizacji na ciepło. Dzięki temu można zapomnieć o wielu zagrożeniach, które czają się na nasze włosy właściwie z każdej strony. Z tym jednym kosmetykiem będziemy je głównie stylizować i dbać o to, żeby nadać fryzurze objętości, a reszta stanie się zupełnie przy okazji.

Zobacz także:

Pianka do włosów – Wella Professionals Invigo Volume Boost

Pianka nadająca objętość włosom Wella Professionals Invigo Volume Boost powstała po to, żeby nadać fryzurze pożądany kształt. Dodaje objętości już od nasady. Z tego względu sprawdza się idealnie nawet w przypadku cienkich włosów. Dodatkowo nadaje blasku, co tylko potęguje efekt pełnej objętości fryzury.