Pamiętacie okrutny randkowy trend, o którym było głośno w 2017 roku? Ghosting dopadał nawet najbardziej rokujące relacje – mimo że nic nie wskazywało na takie zamiary partnera, a zaangażowanie rosło ze spotkania na spotkanie, ten bez zapowiedzi zapadał się pod ziemię i pozostawał nie do namierzenia, skutecznie odpierając wszelkie próby nawiązania kontaktu. Jak się okazuje, ta tendencja przybrała na sile, ale w jeszcze ostrzejszej wersji – jeśli wierzyć zagranicznej prasie, mosting czyli nowa, bardziej zaawansowana wersja ghostingu, jest plagą wśród dziewczyn wchodzących w bardziej zaawansowaną stabilną fazę relacji. Na czym polega?

ZOBACZ TAKŻE: Justin Bieber przyłapany w objęciach tajemniczej dziewczyny >>>

Podczas gdy poprzedni trend kończył związki w początkowym okresie ich trwania, mosting dopada zakochanych nawet wówczas gdy relacja, jak mogło się zdawać, nabrała już rumieńców i zaczęło robić się naprawdę obiecująco. Mówiąc prościej - gdy w grę zaczęły wchodzić uczucia. W momencie, gdy padło wiele deklaracji wiążących dużo bardziej niż seks i pojawiających się długo po pierwszym zbliżeniu, nagle okazuje się, że byłyśmy jedyną zaangażowaną stroną, a parter... udawał!

Psychologowie, którzy przyglądają się temu zaskakującemu zjawisku, przypisują je skrajnej niedojrzałości. Nie chodzi o seks sam w sobie – ten w dobie aplikacji randkowych jest na wyciągnięcie ręki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i nie trzeba uciekać się do żadnych sztuczek w pogoni za tym bez zobowiązań. Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo w grę wchodzą emocje, a nawet więcej – konstrukcja psychiczna mosterów, na którą składa się cała masa czynników, m.in. to, jak zostali wychowani, jakie są ich doświadczenia i tym samym - jak ukształtowały się ich style przywiązania, czyli nieświadome przekonania dotyczące tego, czego możemy się spodziewać po relacjach z innymi ludźmi.

Może się więc okazać, że trafiliśmy na kogoś, kto pragnie miłości, ale nie jest w stanie się przywiązać i stworzyć intymnej bliskiej relacji. No cóż, być może technologia pozwala łatwiej się odnaleźć, ale nikt nie obiecywał, że później będzie łatwiej niż normalnie.

ZOBACZ TAKŻE: Pościel z przesłaniem, która przypomina jak piękna jest miłość bez ograniczeń >>>