23 stycznia poznaliśmy nominacje do tegorocznych Oscarów. Większych zaskoczeń nie było. A już na pewno zaskoczeniem nie było to, że kolejną nominację zdobyła Meryl Streep. Tym razem aktorkę wyróżniono za rolę w filmie Czwarta władza Stevena Spielberga, który od 26 stycznia można oglądać w polskich kinach. Słowo kolejną wypada jednak w przypadku tej aktorki sprecyzować, bo Meryl pobiła w tym roku rekord i została nominowana już po raz 21.!

ZOBACZ  TAKŻE: Oscary 2018 – Nominacje: aktorzy i filmy nominowani do Oscara w tym roku >>> 

Aż wypada w tym miejscu sparafrazować (najlepiej w języku angielskim) słynną kwestię granej przez Meryl w Diabeł ubiera się u Prady Mirandy Priestly: „Nomination for Meryl Streep? Groundbreaking.” , bo 68-letnia aktorka zdążyła już przyzwyczaić nas do tego, że jest ulubienicą Akademii. Meryl zdobyła do tej pory trzy statuetki: w 1980 roku dla najlepszej aktorki drugoplanowej za Sprawę Kramerów, w 1983 roku dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za Wybór Zofii i w 2012 roku za rolę w Żelaznej Damie, gdzie wcieliła się w słynną premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

ZOBACZ TAKŻE: Meryl Streep dołączyła do obsady serialu „Wielkie kłamstewka”! >>> 

Czy czwartą zdobędzie w tym roku? Kto wie, ma jednak dość silną konkurencję w postaci Frances McDormand (Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri), Sally Hawkins (Kształt wody), Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya) i Saoirse Ronan (Lady Bird). Ale i nawet, jeśli Streep za rolę Katharine Graham nie zgarnie statuetki, raczej nie będzie płakać. Ma bowiem na koncie dorobek, jakiego pozazdrościć jej może każdy aktor i każda aktorka w Hollywood. Nikt wcześniej nie zdobył tyle nominacji dla najlepszej aktorki i pierwszoplanowej i drugoplanowej co ona, a to przecież jeszcze nie koniec, bo Streep nie zamierza jeszcze kończyć kariery. 

ZOBACZ TAKŻE: 7 filmów, za które kochamy Meryl Streep >>> 

Tegoroczną, 90. ceremonię wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® będzie można obejrzeć w CANAL+ (platforma NC+). Transmisja rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy z 4 na 5 marca, a poprzedzą ją rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek, 5 marca, o 21:00 przedstawiona zostanie skrócona relacja z gali.