Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na COVID – Primacovid! Od kiedy?

Najpierw zrobiły to Niemcy, teraz czas na Polskę. Już od poniedziałku, tj. 15 marca 2021 roku, testy na COVID będzie można kupić w Biedronce! Popularny dyskont do sprzedaży wprowadza certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2 jako pierwszy w kraju. Będzie go można wykonać samemu w domu – z dokładnością 98,3%!

Testy na koronowairusa dostępne w Biedronce – Cena i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Test na COVID, który będzie dostępny w Biedronce, nosi nazwę Primacovid i został stworzony przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Będzie kosztował 49,99 zł i jednorazowo będzie można kupić maksymalnie trzy. Choć do jego wykonania potrzebna będzie mała próbka krwi, jest to na tyle proste, że każdy bez problemu zrobi to sam w domu. Wynik otrzymamy już po 10 minutach. W efekcie dowiemy się, czy nasz organizm wytworzył przeciwciała przeciwko koronawirusowi (IgG i IgM ), który wywołuje chorobę COVID-19.

„Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid” – w oficjalnym oświadczeniu powiedział Piotr Konopko, dyrektor handlowy sieci Biedronka.

Dodał także, że wynika to z odpowiedzialności społecznej sieci. A także, że wykonanie testu jest w pełni bezpieczne. Jedyna wada? Testy na COVID w Biedronce w sprzedaży będą do wyczerpania zapasów. Jak dużo testów trafi do sklepów? Tego nie wiadomo. Być może jednak warto zainwestować w jeden profilaktycznie. Bo test na COVID powinien zrobić każdy, kto miał styczność z osobą chorą (albo choćby podejrzewa, że go miał), a także każdy, kto zauważył u siebie niepokojące objawy: gorączkę, duszności czy utratę smaku. Można go także zrobić z ciekawości, by sprawdzić, czy bezobjawowo przeszło się infekcję.