Rachel Green, czyli jedna z głównych bohaterek kultowego serialu „Przyjaciele” wciąż nas inspiruje. I to zarówno jeśli chodzi o kwestie związane z modą (niedawno pisaliśmy o ubraniach z sieciówek, które mogłyby trafić do jej szafy), jak i urodą, w tym makijażem oraz włosami. Coraz większą popularność w mediach społecznościowych zdobywa fryzura w stylu postaci, w którą przez lata wcielała się Jennifer Aniston, a także innej ikony, a mianowicie Brigitte Bardot. Poznajcie The Brachel.

The Brachel – modna fryzura z grzywką inspirowana Brigitte Bardot i Rachel Green

Prawdopodobnie kojarzysz archiwalne zdjęcia Brigitte Bardot z charakterystyczną fryzurą i (co dla nas szczególnie istotne w tym przypadku) lekko zmierzwioną, pozornie nieidealną grzywką. Cięcie, które było znakiem rozpoznawczym francuskiej aktorki, modelki oraz piosenkarki, w 2022 roku znów wróciło do łask. Stało się viralem na TikToku. 

fot. Getty Images

W trendach na ten sezon są również fryzury w stylu lat 90. ubiegłego wieku. Co ciekawe, wielu klientkom i klientom salonów fryzjerskich za inspirację służą zdjęcia wspomnianej na początku Rachel Green z „Przyjaciół”, którą pokochaliśmy dzięki Jennifer Aniston – jej talentowi oraz wspaniałej energii. Lansowana przez nią fryzura wyróżniała się długością do ramion, objętością, jak również pewnego rodzaju sprężystością. 

fot. Getty Images

Co się stanie, jeśli połączymy to, co najlepsze w fryzurze Brigitte Bardot i Rachel Green (aka Jennifer Aniston)? The Brachel. Czyli stylizacja, która w sezonie jesień-zima 2022/2023 robi furorę w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. 

The Brachel – jak wygląda i komu pasuje?

Jak wygląda The Brachel i komu pasuje taka fryzura? Spieszymy z odpowiedzią. To idealna propozycja dla posiadaczek czy posiadaczy włosów średniej długości – sięgających do ramion lub nieco niżej. Wyróżnia się wieloma warstwami, które dają wrażenie, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości, a całość zyskuje objętość i lekkość. Bardzo ważnym elementem The Brachel jest grzywka. Włosy z przodu tworzą pewnego rodzaju ramę – układają się symetrycznie, subtelnie zasłaniają czoło, do tego podkreślają kości policzkowe. 

Zobacz także:

Jesteśmy zachwyceni, a ty? Jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, zajrzyj na profil Shay (@shay.sullivann), bo właśnie ta influencerka stoi za The Brachel.