The Crown jest najdroższą produkcją platformy Netflix, której budżet przekroczył 100 milionów dolarów. Pierwszy sezon trafił do streamingu w 2016 roku i zdobył uznanie widzów oraz krytyków. Wyróżniono go statuetką Złote Globy za Najlepszy serial dramatyczny, a Claire Foy nagrodzono w kategorii Najlepsza aktorka. Autorem scenariusza opartego na sztuce The Audience jest Peter Morgan, który stoi również za spektaklem. Opowiadająca o królowej Elżbiecie II i losach rodziny królewskiej produkcja przygotowuje się na premierę 3. sezonu, dawkując informacje o nowych odcinkach. Oto, co wiemy o 3. sezonie The Crown.

„The Crown”: mamy pierwsze zdjęcie Olivii Colman w roli królowej Elżbiety! >>>

Wszystko, co wiemy o 3. sezonie The Crown - data premiery, obsada

Dokładna data premiery 3. sezonu The Crown nie jest jeszcze znana, ale producenci ujawnili, że nowe odcinki trafią na Netflixa jeszcze w 2019 roku. Podejrzewamy, że nastąpi to jesienią. Wiadomo natomiast, że kolejny sezon będzie liczył 10 odcinków i skupi się na latach panowania królowej w latach 60. i 70. Początek serialu przyjrzał się postaci królowej Elżbiety II, najdłużej panującej żyjącej głowy państwa na świecie. 3. i 4. mają przybliżyć losy dzieci, głównie księcia Karola. Emocje związane z 3. sezonem amerykańsko-brytyjskiego serialu podkręcają plotki o tym, że być może w tej serii poznamy księżną Dianę, którą Karol poznał pod koniec 1977 roku.

Nowe zdjęcia z 3. sezonu „The Crown”! Zobaczcie, jak wygląda Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata i Ben Daniels w roli jej męża >>>

Twórcy serialu, aby uwiarygodnić produkcję, zdecydowali o wymianie obsady co dwa sezony, ponieważ akcja rozgrywa się od momentu koronacji królowej Elżbiety do czasów obecnych. W poprzednich odcinkach oglądaliśmy Claire Foy w tytułowej roli królowej, Matta Smitha jako księcia Filipa, Vanessę Kirby w roli księżniczki Małgorzaty oraz Johna Lithgowa jako premiera Winstona Churchilla. Kilka miesięcy temu Netflix ujawnił nową obsadę i tak dowiedzieliśmy się, że jako królową zobaczymy Olivię Colman, a w rolę księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies. Siostrę monarchini zagra natomiast Helena Bonham Carter, a jej męża Ben Daniels.

Netflix zekranizuje Wasze ulubione kryminały. Platforma podpisała kontrakt z mistrzem powieści kryminalnych >>>

The Crown 3 – zdjęcie księcia Filipa, w którego wcielił się Tobias Menzies

Miejsce Matta Smitha w serialu The Crown zajął Tobias Menzies, aktor, którego możecie kojarzyć m.in. z Gry o Tron. Wcielił się w nim w rolę Edmure'a Tylly'ego. Brytyjczyk ma na koncie również inne serialowe produkcje, takie jak Outlander, Black Mirror czy Nocny Recepcjonista. Poniżej znajdziecie nowe zdjęcie 50-kilkuletniego księcia Filipa oraz wszystkie pozostałe kadry z 3. sezonu The Crown.