„The Crown” to jeden z najpopularniejszych (a zarazem najdroższych) seriali Netflixa. Produkcja, która przedstawia losy rodziny królewskiej na przestrzeni ostatnich dekad, podbiła serca subskrybentek oraz subskrybentów platformy z całego świata, w tym z Polski. Przed nami premiera piątego sezonu. A w nim… zupełnie nowa obsada (przypomnijmy, że zmienia się ona regularnie - co dwa sezony). Od dawna wiadomo, kto wcieli się w księżną Dianę i księcia Karola, którym w dużej mierze zostanie poświęcona kolejna seria, a także w królową Elżbietę, księcia Filipa czy księżniczkę Małgorzatę. Na ekranie zobaczymy odpowiednio: Elizabeth Debicki, Dominic West, Imelda Staunton, Jonathan Pryce oraz Lesley Manville. Do sieci trafiły nawet pierwsze zdjęcia aktorek i aktorów w charakteryzacji. Jednak dopiero teraz ujawniono, kto zagra księcia Williama, czyli starszego syna Lady Di oraz księcia Walii. To spore zaskoczenie! 

„The Crown 5”: Kto zagra księcia Williama?

Kto zagra młodego księcia Williama w piątym sezonie hitowego serialu Netflixa? Jak podał serwis „Variety”, w tej roli obsadzono Senana Westa. Tak, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Chodzi o 13-letniego syna Dominica Westa, który (jak wspominałyśmy i wspominaliśmy wcześniej) zagra księcia Karola. Okazuje się, że właśnie jego taśma z castingu szczególnie zainteresowała producentów. Nastolatek nie ma zbyt dużego doświadczenia. Warto jednak wspomnieć, że twórczynie i twórcy „The Crown” chętnie stawiają na debiutantów oraz debiutantki czy (po prostu) mniej znane osoby. Tak było m.in. w przypadku Emmy Corrin, która zagrała księżną Dianę w czwartym sezonie produkcji. Obsadzenie jej w tej roli okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Trzymamy kciuki, by tym razem było podobnie.  Młody aktor wystąpi w ostatnich odcinkach „The Crown 5”.

„The Crown 5”: data premiery

Nie możemy doczekać się premiery „The Crown 5”! Wiadomo, że nowy sezon pojawi się na platformie Netflix w listopadzie 2022 roku. Natomiast dokładna data (niestety) nie została jeszcze ujawniona.