„The Hiring Chain” – to wideo zrobiło w sieci furorę. Zmienia spojrzenie na osoby z zespołem Downa na rynku pracy

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji do sieci trafiło wideo, które całkiem zmienia nasze spojrzenie na osoby z zespołem Downa na rynku pracy. I robi to w najlepszym stylu! Nic dziwnego, że szybko stało się wiralem. I dobrze!

Utrzymane w estetyce retro wideo (jak z najlepszych filmów Wesa Andersona) to wspólne dzieło włoskiej organizacji pozarządowej CoorDown i nowojorskiej agencji Small z muzyką, za którą odpowiada nie kto inny lecz sam Sting! Wszystko po to, by pokazać pracodawcom (i nam wszystkim), że warto zatrudniać osoby z zespołem Downa, bo swoją pracę wykonują tak samo dobrze jak wszyscy inni. I wystarczy, by ktoś zaczął, by inni także to zrobili. Bo im częściej osoby z zespołem Downa będą dostrzegane w środowisku pracy, tym bardziej będą postrzegane jako wartościowi pracownicy, a następnie częściej zatrudniani. To właśnie tytułowy „łańcuch zatrudnienia”, który aktywizuje osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy. 

W niespełna dwuminutowym klipie wszystko zaczyna się od Simone, która zdobywa zatrudnienie u piekarza.W piekarni natrafia na nią prawniczka, która w konsekwencji do swojej kancelarii przyjmuje do pracy Johna, również z zespołem Downa. Tam spotyka go dentysta, który z kolei przyjmuje do pomocy Sophie i... mamy reakcję łańcuchową. Proste! Zresztą zobaczcie sami:

Ty też chcesz zatrudnić osobę z zespołem Downa? Zajrzyj na stronę hiringchain.org, którą promuje wzruszające wideo. Zrzesza ona firmy zainteresowane angażem osób z niepełnosprawnościami i pomaga im znaleźć świetnych pracowników. A, jak widać, warto!