The Lost Daughter” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Większość szczęśliwców, którzy mieli już okazję obejrzeć pierwszy film w reżyserii laureatki Złotego Globu, Maggie Gyllenhaal, określa go mianem arcydzieła. Produkcja została doceniona jednak nie tylko przez krytyków filmowych, ale także przez jury 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – nominowany do Złotego Lwa obraz otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz.

„The Lost Daughter” – gwiazdorska obsada

Maggie Gyllenhall udało się pozyskać do swojego reżyserskiego debiutu iście gwiazdorską obsadę. W filmie wystąpili m.in. Olivia Colman („Faworyta”, „The Crown”, „Lobster”), Dakota Johnson („50 twarzy Greya”, „Suspiria”), Jessie Buckley („Czarnobyl”, Pod ciemnymi gwiazdami”, „Może pora z tym skończyć”), Peter Sarsgaard („Pierwsza strona”, „Dochodzenie”, „Była sobie dziewczyna”), Paul Mescal („Normalni ludzie”) oraz Ed Harris („Truman Show”, „Apollo 13”, „Westworld”). 

Warto dodać, że nie zabrakło tutaj także polskiego akcentu. W obsadzie znalazła się bowiem także urodzona w Kielcach aktorka Dagmara Dominczyk („Sukcesja”, „Jack Strong”, „Hrabia Monte Christo”).

„The Lost Daughter” – o czym jest film?

Fabuła „The Lost Daughter” została oparta na motywach książki sławnej włoskiej powieściopisarki Eleny Ferrante. W Polsce ten światowy bestseller wydany został pod tytułem „Córka”. Jest to historia kobiety o imieniu Leda, rozwiedzionej nauczycielki literatury angielskiej.

Wakacje na plaży przybierają mroczny obrót, gdy obsesja kobiety na punkcie młodej matki zmusza ją do skonfrontowania się z tajemnicami własnej przeszłości - czytamy w opisie filmu.

 

„The Lost Daughter” – data premiery

Światowa premiera filmu w reżyserii Maggie Gyllenhaal miała miejsce 3 września. W grudniu „The Lost Daughter” trafi do wybranych kin, a w sylwestra 2021 znajdzie się w ofercie serwisu Netflix.

„The Lost Daughter” – zwiastun

Oficjalny zwiastun „The Lost Daughter” jest już w sieci. Trailer możecie w całości obejrzeć poniżej.

Zobacz także: