„Thor: miłość i grom”: fabuła

Na końcu „Avengers: Endgame” Thor (Chris Hemsworth) rozważa przejście na emeryturę – nie chce być już superbohaterem. W najnowszym filmie z uniwersum Marvela ten wątek będzie kontynuowany. Przyjemną emeryturę Thora przerywa jednak spotkanie z Gorrem, Rzeźnikiem Bogów  (Christian Bale) - galaktycznym zabójcą, który pragnie zagłady wszystkich wiecznych istot. Aby stawić czoła zagrożeniu, Thor wzywa na pomoc Walkiri, Korga i swoją byłą dziewczynę Jane Foster, która z niewiadomych przyczyn potrafi władać jego magicznym młotem Mjolnirem. Woli eks zobaczymy Natalie Portman, która ostatnio w świecie Marvela pojawiła się blisko dekadę temu, w filmie „Thor: Mroczny Świat” (w pierwszym zwiastunie, przy dźwiękach hitu Guns'n'Roses „Sweet Child ‘O Mine”, jej bohaterka w tajemniczych okolicznościach przejmuje mityczny młot Thora - Mjolnir).

By odkryć tajemnicę Rzeźnika Bogów i powstrzymać go nim będzie za późno, bohaterowie muszą się zmierzyć z kosmicznymi przeciwnościami.

„Thor: Love and Thunder”: obsada i twórcy

Za reżyserię długo wyczekiwanego obrazu „Thor: Love and Thunder” odpowiada Taiki Waititi, który zrobił także poprzednią odsłonę przygód boga piorunów: „Thor Ragnarok” z 2017 roku).  Waititi był również współtwórcą scenariusza, który powstał we współpracy z Jennifer Kaytin Robinson.

Poza Chrisem Hemsworthem, Natalie Portman i Christianem Balem w obsadzie kolejnego filmu Marvela pojawią się także: Melissa McCarthy,

  • Ben Falcone,
  • Jenny Morris,
  • Simon Russell Beale,
  • Jaimie Alexander,
  • Sean Gunn,
  •  Jeff Goldblum.

„Thor: Love and Thunder”: data premiery

Światowa premiera filmu „Thor: Love and Thunder” została zaplanowana na 8 lipca tego roku (oryginalne plany spaliły na panewce ze względu na pandemię koronawirusa). Trzymamy kciuki, by wreszcie doszła do skutku!

„Thor: miłość i grom”: zobacz pierwszy i drugi zwiastun

W ciągu niespełna doby został obejrzany ponad 20 milionów razy i z miejsca wszedł do ścisłej czołówki karty „Na czasie” w serwisie YouTube. Nic dziwnego: pierwszy zwiastun filmu „Thor: Miłość i grom” o lubianym superbohaterze jest nadzwyczaj udany. Nie tylko zapowiada spektakularne widowisko, ale też zwiastuje ogrom dobrej zabawy, okraszonej humorem. Też nie możesz się doczekać kolejnej odsłony opowieści o mitycznym bogu piorunów? Uprzedzamy, po obejrzeniu teasera twój apetyt jeszcze się zaostrzy!

Drugi zwiastun tytułu „Thor: Miłość i grom” pokazano w drugiej połowie maja w przerwie meczu NBA pomiędzy Boston Celtics a Miami Heat. Dowiadujemy się z niego, kto zostanie przeciwnikiem Boga Piorunów. Czarnym charakterem tym razem będzie Gorr, Rzeźnik Bogów. W tej roli wystąpi Christian Bale, czyli były Batman, który w sposób dokonał transferu ze świata DC Comics do uniwersum Marvela.