Film zatytułowany "Osobliwy dom Pani Peregrine" to 27 film w dorobku amerykańskiego reżysera Tima Burtona. Autor takich filmów jak "Wielkie Oczy", "Frankenweenie", "Alicja w Krainie Czarów", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Charlie i fabryka czekolady", "Gnijąca panna młoda" czy "Edward Nożycoręki" wyreżyserował obraz na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Ransoma Riggsa. 

Nowe dzieło Burtona opowiada o domu sierot na tajemniczej wyspie, którą swego czasu zamieszkiwały pewne dzieci. Głównym bohaterem jest Jacob, który w niewyjaśnionych okolicznościach traci swojego dziadka i trafia do wspomnianego sierocińca. Na miejscu zagłębia się w historię swojego przodka i odkrywa, że miał niezwykłą przeszłość. Na drodze poszukiwań poznaje Emme i wraz z nią przenosi się w czasie do 1940 roku, a tam poznaje dyrektorkę Panią Peregrine.

Właśnie ukazał się przerażający, utrzymany w klimacie poprzednich filmów Tima Burtona zwiastun, w którym bliżej poznajemy klimat tego filmu. Jeżeli jesteście wielkimi fanami jego poprzednich twórczości, to już po obejrzeniu tej krótkiej zapowiedzi polubicie nowy obraz reżysera. 

Wśród aktorów na ekranie zobaczycie Evę Green, Asa Butterfielda, Alison Janney, Judi Dench, Samuela L. Jacksona, Terence Stamp

Eva Green to francuska aktorka, która w 2007 roku otrzymała BAFTĘ za rolę w filmie "Rising Star", a w tym roku nominację do prestiżowej nagrody "Złoty Glob" za film "Dom Grozy". Zagrała także w kultowym filmie "Marzyciele" i w jednej z części o przygodach tajnego agentach Jamesa Bonda. 

Światowa premiera 30 września 2016 roku, a do polskich kin film trafi z lekkim opóźnieniem. Polscy fani Tima Burtona zobaczą go dopiero na początku 2017 roku. Jednak po obejrzeniu tego trailera naprawdę warto czekać na "Osobliwy dom Pani Peregrine". 

 

Zobacz także: