Złoty chłopak Hollywood nie przestaje zaskakiwać. Na każdy projekt z udziałem młodego aktora spływa sukces. Jego filmografia obejmuje absolutny hit „Tamte dni, tamte noce”, a także kostiumowy klasyk - „Małe Kobietki”, czy produkcję Netflixa „Król”.  Timothée jednak nie przestaje nas rozpieszczać, ponieważ do kin wkrótce wchodzi „Diuna” oraz „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”. Jakby było wam mało, to jeszcze w tym roku będziemy mogli i mogły obejrzeć „Nie patrz w górę” z Timothéem i plejadą innych gwiazd (Leonardo DiCaprio, Ariana Grande, Meryl Streep). W międzyczasie młody aktor opublikował urocze zdjęcie w charakteryzacji Willy’ego Wonki, w którego wcielił się w prequelu filmu „Charlie i Fabryka Czekolady”.

Timothée Chalamet jako Willy Wonka w „Charlie i Fabryka Czekolady”

Kultowa książka Roalda Dahla doczeka się trzeciej ekranizacji. Pierwsza z nich powstała jeszcze w poprzednim stuleciu. W 1971 roku w Wonkę wcielił się Gene Wilder. Wielką popularnością cieszyła się adaptacja z 2005 roku z Johnnym Deppem w roli głównej. Tę wersję wyreżyserował Tim Burton, który takimi produkcjami jak „Alicja w Krainie Czarów” czy „Edward Nożycoręki” udowodnił, że jak nikt potrafi stworzyć magiczny klimat. Teraz wyzwanie rzucił mu Paul King („Paddington”, „Paddington 2”), ponieważ to on został reżyserem prequela „Charlie i Fabryka Czekolady”. Za scenariusz odpowiada Simon Farnaby („Paddington 2”).  Produkcja rozpoczęła się we wrześniu tego roku, a Timothée wcielający się w młodego Wonkę, czyli właściciela tytułowej fabryki czekolady, pochwalił się tym, co na planie, w sieci. Na zdjęciu widać, jak aktor w bordowym surducie rzuca tajemnicze spojrzenie spod charakterystycznego kapelusza Wonki. Timothée napisał w poście, że napięcie jest ogromne. Fanki i fani nie ukrywają podekscytowania i ciekawości. Premiera filmowa planowana jest na 17 marca 2023 roku.

Timothée Chalamet jako Willy Wonka – kiedy premiera 

W roku 2021 w kinie sporo było Chalameta. Najpierw premiera „Diuny”, czyli wyczekiwanego filmu z gatunku science fiction z Timothéem Chalametem i Zendayą w rolach głównych. Młodzi aktorzy świetnie zaprezentowali się na Festiwalu w Wenecji i Paryżu, gdzie promowali film o tytułowej planecie. W listopadzie na ekrany wszedł kolejny film z udziałem Timothée Chalameta – ekscentryczny „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” w reżyserii Wesa Andersona. W grudniu na Netfliksie można było zobaczyć z kolei „Nie patrz w górę” z Chalametem.

A kiedy w kinach pojawi się „Wonka”?  Cóż, na tę produkcję i kolejną rolę naszego ulubieńca będzie trzeba trochę poczekać, bo film trafi do kin 17 marca 2023 roku. To data premiery światowej. To raz. A dwa - prace na planie wciąż trwają, a koronawirus szaleje. Pozostaje więc trzymać kciuki, by produkcja nie została opóźniona a data premiery przesunięta na później.