Od kiedy w 2017 roku Timothée Chalamet pojawił się w Call Me By Your Name (Tamte dni, tamte noce) Luki Guadagnino, każdy kolejny film z jego udziałem zaczął być mocno wyczekiwany. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać go w Małych kobietkach Grety Gerwig, gdzie wcielił się w jednego z kluczowych bohaterów w ekranizacji powieści Louisy May Alcott, Laurie’ego. A teraz wszyscy z wypiekami na twarzy czekamy na The French Dispatch, nową produkcję Wesa Andersona, a także Diunę Denisa Villenueve'a. Właśnie poznaliśmy pierwszy kadr z tego obrazu z udziałem Chalameta.

Timothée Chalamet i Armie Hammer powrócą w 2. części „Tamte dni, tamte noce”? Reżyser Luca Guadagnino zabrał głos w tej sprawie! >>>

Timothée Chalamet w nowym filmie Denisa Villenueve'a Diuna. Kogo gra?

Diuna to film na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule. W filmie Villenueve'a Timothée Chalamet wciela się w głównego bohatera, Paula Atrydę, błyskotliwego i utalentowanego młodego człowieka, który musi wyruszyć na niebezpieczną planetę, tytułową Diunę, by zadbać o przyszłość swojej rodziny i całej ludzkości. Paul należy do jednego z arystokratycznych rodów walczących o znajdujące się na tej planecie złoża melanżu – substancji uniemożliwiającej jasnowidzenie. Diuna Herberta to dla fanów literatury science-fiction kultowa pozycja, której adaptacji w przeszłości podjął się już David Lynch, a w roli głównej obsadzi Kyle’a MacLachlana. Film nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem, dlatego w przypadku produkcji z Timothée'em oczekiwania są naprawdę ogromne.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DUNE

Post udostępniony przez Timothée Chalamet (@tchalamet) Kwi 13, 2020 o 2:09 PDT


Oprócz Timothee’ego Chalameta w obsadzie Diuny znaleźli się także Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem, Zendaya, Jason Momoa oraz Charlotte Rampling. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2020. I mamy wielką nadzieję, że w obliczu obecnej sytuacji nie trzeba będzie jej przekładać na później.