Brwi to istotny element makijażu, a trendy dotyczące tego, jak je malować, zmieniają się jak w kalejdoskopie – głównie za sprawą Instagrama. Kilka sezonów temu Kylie Jenner wylansowała modę na idealnie podkreślone, mocne brwi. Natomiast niedawno największe domy mody zarówno w kampaniach, jak i na wybiegach pokazały modelki z naturalnymi, bujnymi brwiami, którym daleko do idealnie wyregulowanych. Niezależnie od tego, w jaki sposób lubicie malować swoje brwi, nowy produkt, który pojawił się na rynku ma szansę zrewolucjonizować Wasz codzienny makijaż. Dzięki niemu zaoszczędzicie trochę czasu i uzyskacie efekt naturalnie podkreślonych brwi bez dużej wysiłku!

Tint do brwi – co to jest?

Tint do brwi to produkt w płynie z dołączonym aplikatorem w formie pędzelka. Kosmetyk w płynnej formie po jakimś czasie zastyga, zostawiając delikatny pigment w obrębie brwi, podkreślając ich kolor i zagęszczając je, co daje bardzo naturalny efekt. Najlepsze jest to, że wciąż możecie podkreślić brwi kredką, żelem lub cieniami. Producenci tintów do brwi zalecają trzymać produkt od kilkudziesięciu minut do nawet kilkunastu godzin dla wzmocnionego efektu.

Tint do brwi – jak działa?

Tint do brwi gwarantuje efekt permanentnego makijażu, który utrzymuje się do kilku dni. To kosmetyk w stylu „peel off”, który po zastygnięciu z łatwością odkleja się od brwi. Jego substancje tymczasowo barwią zamalowany obszar – zarówno skórę, jak i włoski, pozostawiając brwi bez prześwitów i w jednolitym kolorze. W swojej ofercie tint do brwi mają takie marki jak Benefit, Maybelline (Tattoo Brow), a niedawno produkt dołączył również do linii Kobo (Professional Brow Tint).