Zawsze uważałam, że Nobla powinien dostać ten, kto wymyślił Harry'ego Pottera, prosecco i SUCHY SZAMPON. Według danych z ubiegłego roku, tylko Australijczycy wydali na ten rodzaj kosmetyków aż 40 milionów dolarów. Bo to prawdziwa magia w proszku, która potrafi uratować najgorszą nawet fryzurę i ocalić nas przed spóźnieniem do pracy lub na ważne spotkanie. Każdej z nas zdażyło się przecież zaspać i nie zdążyć umyć włosów, prawda?

Suchy szampon w bibułkach to idealny gadżet na lato (i nie tylko)! Jak używać i gdzie go kupić?

Jest jednak jeden suchy szampon, który jest najczęściej kupowanym suchym szamponem na świecie, który kiedykolwiek powstał. Mowa o kosmetycznym hicie marki Batiste. Na świecie co sekundę sprzedają się 2,25 puszki tego produktu, a w wielu krajach jest on niekwestionowanym numerem jeden w swojej kategorii. Nic dziwnego, bo kupując suchy szampon Batiste dostajemy super jakość w niskiej cenie. Za jedno opakowanie kosmetyku zapłacimy 13,93 zł! Dostępny jest on w wielu wariantach w Douglasie, Rossmannie czy drogeriach Hebe, lub dla niecierpliwych w naszym sklepie (do kupienia poniżej). Także w wersji podróżnej za niecałe 6 zł (50 ml).


Według naszych doświadczeń i opinii internautek suchy szampon Batiste wysusza to, co powinien, usuwa nieprzyjemne przetłuszczenia na włosach, nadaje im objętości (dzięki czemu nie są „oklapnięte”) i odświeża. Nie skleja przy tym pasm, ani nie tworzy niefajnego efektu kasku. Zawarta w nim skrobia ryżowa pochłania doskonale zarówno olej, jak i brud, dając nam uczucie czystej, pachnącej i zadbanej fryzury. To dobry sposób na pozbycie się zapachu papierosów lub na odświeżenie „zmęczonych” po całym dniu włosów. Przestrzegamy jednak, by nie stosować go za długo. Pod żadnym pozorem nie zastąpi on tradycyjnego mycia!

Jak stosować suchy szampon? Krótki poradnik znajdziecie tutaj, natomiast to, o czym przede wszystkim należy pamiętać – produkt nanosimy u nasady włosów, czyli tam gdzie wydziela się sebum.

Batiste stworzyło wiele linii przeznaczonych do różnego rodzaju włosów, dlatego masz dwie opcje: jeżeli masz ciemne włosy, wystarczy że delikatnie po spryskaniu ich produktem rozprowadzisz go palcami, by zlikwidować jasne ślady (jest szansa, że się pojawią); lub zakupisz suchy szampon przeznaczony dla brunetek lub szatynek z oferty Batiste. Generalnie – każda z Was znajdzie idealny suchy szampon do swoich włosów. I nie będzie mogła bez niego żyć.

Zobacz także: Jak często myć włosy? Opinia dermatologów może was zaskoczyć...