Jesień i zima to czas wielu imprez – począwszy od tak zwanych Andrzejek przez święta, Sylwestra, a na karnawale kończąc. Jeśli planujecie jakieś wielkie wyjście (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz troską o zdrowie swoje, jak również innych) i szukacie inspiracji na modny makijaż wieczorowy, mamy dla was propozycję, która pobiła serca wielu gwiazd, na czele z (uchodzącą za współczesną ikonę stylu) Zendayą i beauty influencerek. Jest prosty w wykonaniu. Niemniej jednak prezentuje się ultra stylowo oraz efektownie. Spodoba się fankom / fanom estetyki wczesnych lat 2000. 

Modny makijaż na jesień i zimę 2021/2022

Modny makijaż oka na jesień i zimę 2021/2022? Do tej pory skupiałyśmy / skupialiśmy się przede wszystkim na górnej powiece (klasyczna kreska, smokey eyes… Długo mogłybyśmy / moglibyśmy wymieniać). Natomiast w tym sezonie będziemy podkreślać wewnętrzny kącik oka. Dlaczego warto? Spieszymy z odpowiedzią. Dodając trochę koloru i blasku w okolicach kanalików łzowych, jesteśmy w stanie rozświetlić całe spojrzenie – sprawić, że stanie się bardziej energetyzujące, a do tego przyciągające. Co więcej, możemy w ten sposób ukryć cienie pod oczami, które właśnie w tym miejscu są często najbardziej widocznie. No i jeszcze jedno. Makijaż z wyraźnym detalem w wewnętrznym kąciku oka wygląda po prostu spektakularnie – nie da się przejść obok niego obojętnie. Sprawdź poniżej.

Detal w wewnętrznym kąciku oka. Jak wykonać najmodniejszy makijaż sezonu?

Wykonanie tego rodzaju makijażu oka jest dość proste. Wystarczy podkreślić okolice kanalików łzowych za pomocą odpowiednich kosmetyków kolorowych w ulubionych odcieniach, do tego (najlepiej) z drobinkami. W tym wypadku świetnie sprawdzą się cienie do powiek, jak również kredki do oczu czy odrobina rozświetlacza – najlepsze naszym zdaniem produkty możesz zobaczyć poniżej. Podczas zakupów zwróć uwagę na poziom napigmentowania danego produktu do makijażu. Tutaj chodzi o mocne glow! 

Trendy jesień-zima 2021/2022: makijaż oka – inspiracje 

Potrzebujesz dodatkowych inspiracji? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zajrzyj do naszej galerii, gdzie czekają najpiękniejsze zdjęcia z Instagramu, a także z czerwonego dywanu oraz ze światowych wybiegów. Nie bój się eksperymentować z kolorami czy formami zdobień. O modnym makijażu na sezon jesień-zima 2021/2022 pisałyśmy również tutaj: