To właśnie ta stylizacją zimą 2020/21 jest najpopularniejsza! I najbardziej demokratyczna

Nie ma znaczenia czy jesteś gwiazdą, czy „zwyczajną” dziewczyną. Najprawdopodobniej to właśnie w tym stroju tej zimy chodziłaś (i wciąż chodzisz) najczęściej. I nie jesteś w tym odosobniona. Wystarczy przejrzeć zdjęcia mody ulicznej z miast, takich jak Londyn, Nowy Jork, Paryż czy Mediolan, by nie mieć wątpliwości, że to właśnie ta stylizacja tej zimy jest najpopularniejsza. Tym bardziej, że kolejnym potwierdzeniem jest instagramowy feed. Domyślasz się już o jaki look chodzi? Nie trzymamy cię dłużej w niepewności.

Oto najmodniejszy look tej zimy!

Bazą najpopularniejszej stylizacji jest dres. Trudno się dziwić, to skutek pandemii koronawirusa, która zamknęła nas w domach i sprawiła, że wzrosło zapotrzebowanie na wygodne ubrania. Dresy zanotowały więc ogromny skok sprzedaży, co zresztą widać na ulicach. Bo przecież, wychodząc tylko po bułki czy inne podstawowe sprawunki albo na spacer do lasu, nie bardzo chce nam się przebierać. Wystarczy na dres zarzucić płaszcz – wełniany, długi i najlepiej o fasonie oversize – to właśnie takie najczęściej wybierają w tym sezonie influencerki i gwiazdy: Pernille Teisbaek, Hailey Bieber czy Rosie Huntington-Whiteley, skłaniając się ku modelom w odcieniach piaskowych lub kamelowych, jakie na światowych wybiegach lansowali topowi projektanci. To właśnie drugi element najbardziej topowej teraz stylizacji. 

Uzupełnieniem są buty – najczęściej masywne sneakersy na solidnej podeszwie. Jeśli jednak robi się plucha, influencerki zamieniają je na ultrapopularne ostatnio kalosze inspirowane butami roboczymi. Wśród ich faworytów są modele zaprojektowane przez Ganni lub Bottegę Venettę, choć bez problemu robocze kalosze można znaleźć także w popularnych sieciówkach. Alternatywa? Wojskowe botki na platformie z ultrawysoką cholewką, na punkcie których totalnie zwariowały dziewczyny z branży mody.

Wisienką na torcie jest nakrycie głowy (choć nie jest to element obowiązkowy). A konkretnie czapka z daszkiem, jaką w latach 90. nosił twój tata. Teraz słabość do niej mają m.in. wspomniane już Pernille Teisbaek oraz Rosie Huntington-Whiteley. Zresztą zobacz sama. Jesteśmy pewne, że wszystkie elementy tej stylówki też masz już w swojej szafie, czyż nie? 

Te trendy królują teraz na Instagramie. Ulubione ubrania i akcesoria influencerek odmienią twoje stylizacje na co dzień! >>>


Hailey Bieber / fot. Getty Images