Za nami najważniejsze tygodnie mody na wiosnę-lato 2022. Niedawno zakończył się Paris Fashion Week, a więc ostatni z nich, najwyższa więc pora na wyciąganie wniosków. Co szczególnie rzuciło nam się w oczy? Wcale nie ubrania lecz... fryzura, która na wybiegach pojawiała się tak często, że nie dało się jej nie zauważyć. Bob, bo właśnie o nim mowa, tez wątpienia to najmodniejsze cięcie tej jesieni, a ponieważ pojawiło się na pokazach na kolejny sezon, możemy być pewni, że zostanie z nami na dłużej. Jeśli więc planujecie zmienić fryzurę, najlepiej postawić właśnie na niego. Jaki bob jest teraz najmodniejszy? W naszej galerii czeka na was solidna porcja inspiracji.

Bob – to właśnie ta fryzura królowała na wybiegach podczas tygodni mody na wiosnę-lato 2020

Trendy urodowe z Paris Fashion Week? Obok warkoczyków – upiętych na niezliczoną ilość sposobów – od grzecznych po fantazyjne – to właśnie bob cieszył się na wybiegach największą popularnością. Na głowach miały go modelki na pokazach Chanel, Altuzarry, Saint Laurent, Givenchy, Missoni czy Christiana Diora. Nic dziwnego, modelki doskonale wiedzą, co w trawie piszczy, boba noszą więc już od jakiegoś czasu. Wystarczyło jedynie odrobinę go podstylizować. 

Patrząc na nie, nie mamy wątpliwości, że największą popularnością cieszy się równo przycięta fryzura długości za ucho – pięknie podkreślająca żuchwę, a także bob nieco dłuższy – kończący się mniej więcej na wysokości obojczyków (Saint Laurent). Jednak to właśnie bob w wersji short dominuje. Do wyboru macie fryzurę bez grzywki albo z grzywką (w końcu na fali powrotu stylu z lat 70. w modzie jest kolejny sezon z rzędu). Jeśli zdecydujecie się na tę drugą opcję, grzywkę przytnijcie równo. Blunt bangs jest teraz najgorętszym trendem, o czym doskonale wiedzieli fryzjerzy Chanel. 

Swoje trzy grosze dorzucili także styliści, którzy zachęcają do tego, by na głowie nosić wraz z bobem opaski do włosów, chusty i inne nakrycia głowy. Do boba świetnie pasuje choćby czapka z daszkiem, którą do łask przywróciły ostatnio influencerki. Jeśli należycie do fashionistek, załóżcie do niej jeszcze długie kolczyki w rozmiarze XXL. Inspiracją niech będzie pokaz Courrages. 

A co jeśli nie zdążycie wysuszyć włosów przed wyjściem z domu – do pracy albo na imprezę? Nie przejmujcie się. Boba w „mokrym” wydaniu lansuje choćby Missoni. Zainspirujcie się!