Niegdyś bezwzględny biznesmen i nielegalny handlarz, który rządził Chicago. Al Capone był najbardziej nikczemnym i budzącym lęk gangsterem w Ameryce. W wieku 47 lat, po prawie 10 lat więzienia, demencja opanowała jego umysł, a przeszłość stała się obecna jako wstrząsające wspomnienia brutalnego pochodzenia, rozpływające się w jego życiu na jawie.

Powstanie „Legalna blondynka 3”! >>>

Al Capone, amerykański gangster włoskiego pochodzenia, trzymał w rękach całe Chicago. Dorobił się dzięki panującej wówczas w Stanach prohibicji. Nielegalne przedsiębiorstwa zajmujące się przemytem alkoholu, domy publiczne, kasyna i bary przynosiły mu milionowe zyski. Jednak w latach 30., po tym jak zniesiono zakaz produkcji i dystrybucji alkoholu, jego imperium zaczęło podupadać, a on trafił do więzienia na 10 lat. Al ciężko to zniósł, podupadł na zdrowiu psychicznym i fizycznym i zachorował na demencję. Zmarł w wieku 48 lat w wyniku zawału serca.

Reżyser Josh Tranka, odpowiedzialny m.in. za Fantastyczną Czwórkę, wziął na warsztat życie Ala Capone, jednego z najsłynniejszych gangsterów w historii. Film Fonzo skupi się na ostatnich latach jego życia, a w główną rolę wcieli się Tom Hardy. U jego boku pojawią się również Linda Cardellini, Matt Dillon, Kyle McLachlan i Jack Lowenda. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale prace nad produkcją już się rozpoczęły. Pamiętacie pierwszy kadr, jaki udostępnił grający główną rolę Tom? Tym razem zdjęcie opublikował na swoim Instagramie reżyser, który wrzucił więzienną fotografię Ala Capone aka Toma Hardy'ego. Musimy przyznać, ze aktor jest nie do poznania! Zobaczcie poniżej. Wybierzecie się na Fonzo do kina?