Tomasz Kot ma za sobą kilka bardzo udanych i intensywnych zawodowo miesięcy. Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, w której wcielił się w jedną z głównych ról - Wiktora, zdobyła międzynarodowy sukces, w tym trzy nominacje do Oscara, choć ostatecznie bez statuetki. W związku z tym Kotem zaczęli interesować się zagraniczni twórcy, a najlepszym dowodem na to jest casting do najnowszej, 25 części przygód Jamesa Bonda, a także dołączenie do międzynarodowej agencji aktorskiej UTA, do której należą m.in. Anthony Hopkins czy Benedict Cumberbatch. Kota możemy spodziewać się w nowym wojennym serialu BBS World on Fire u boku Seana Beana, Helen Hunt oraz innych polskich twarzy - Zofii Wichłacz i Tomasza Ziętka. Ostatnio z kolei rozpisywano się, że znany z takich rodzimych produkcji jak Skazany na bluesa czy Bogowie aktor, dołączy do nowej produkcji Marvela, The Eternals. Póki co nie znamy jednak żadnych szczegółów. Więcej wiemy natomiast o filmie Nikola, gdzie jak donosi branżowy serwis Deadline, Tomasz Kot zagra główną rolę!

Zobacz także: Smutne filmy, przy których można sobie popłakać

Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę w filmowej biografii słynnego wynalazcy 

Nikola będzie obrazem skupiającym się na Nikoli Tesli, jednym z największych wynalazców XX wieku. Będzie to biograficzne ujęcie sylwetki amerykańskiego inżyniera serbskiego pochodzenia oraz jego wielkiego eksperymentu, początkowo uznanego za porażkę, jednak z czasem - za przełomowe osiągnięcie. Produkcja ukaże tytułowego bohatera nie tylko od strony jego zawodowych ambicji, ale również jako człowieka borykającego się z problemami natury finansowej, ale i emocjonalnej.

Za scenariusz filmowej biografii Nikoli Tesli odpowiadać będzie Anand Tucker, twórca m.in. filmów Oświadczyny po irlandzku, Troje do pary i producent Dziewczyny z perłą. Nie wiadomo jeszcze, kto stanie za kamerą, a także kto oprócz Tomasza Kota znajdzie się w obsadzie. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze jesienią tego roku.

Zobacz także: Znamy najchętniej oglądany film na Netflixie. Produkcja z Jennifer Aniston bije rekordy popularności